ODBOJKAŠICE TENTA U OSMINI FINALA KUPA IZAZIVAČA

(15.11.2023) – Odbojkašice TENT-a iz Obrenovca pridružile su se Ubu u osmini finala Kupa izazivača 2024. i oba srpska tima igraće protiv rumunskih ekipa. TENT je večeras, u dvorani SKC „Obrenovac“ u Obrenovcu, u drugoj utakmici šesnaestine finala Kupa izazivača 2024. savladao portugalski Sporting iz Lisabona sa 3:0, po setovima 25:16, 25:12 i 25:23, posle 70 minuta igre.

U prvoj utakmici odigranoj u Lisabonu, TENT je savladao Sporting sa 3:1 (25:22, 25:16, 16:25, 25:16).

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

TENT će u osmini finala (29. novembra u Obrenovcu i 6. decembra u Lugožu) igrati protiv rumunskog Lugoža (Silvija Popović, Katarina Čanak, Nevena Vidojević, Uglješa Šegrt, Dragan Grbić), dok će Ub u osmini finala Kupa izazivača 2024. igrati protiv rumunskog Voluntarija 2005, za koji igra Ana Živojinović, a trener je Milan Ljubičić.

Ub će biti domaćin u prvom meču osmine finala, koji će se odigrati 29. novembra, dok će se revanš meč odigrati 6. decembra u Dobroeštiju, predgrađu Bukurešta.