ODLIČAN 172. DERBI POSLE KOJEG PARTIZAN I DALJE IMA BOD VIŠE

(9.3.2024) – Odličan 172. derbi posle kojeg je status quo na tabeli. Crvena zvezda – Partizan 2:2.

Bila je to sjajna utakmica. Zvezda je logično jurila pobedu želeći da neutrališe minus jedan bod na tabeli i imala je dominantnih 75% loptu u svojim nogama. To u principu ne znači mnogo, ali su crveno-beli imali i puno šansi.

Već u šestom  minutu Ivanić iskosa nalazi samog Stamenića na nekih desetak metara, ali visoki veznjak bio je zamalo neprecizan. Onda Bukari beži po strani i dobro nalazi Ndiajea, ali njegov udarac iskosa je slab za Jovanovića.

Prvu priliku za Partizan ima Marković u 14. minutu posle prekida, međutim Glazer izbacuje loptu u korner.

Nekoliko minuta docnije Ndiaje postiže gol glavom sa ivice peterca koji je poništen zbog ofsajda. Rodić sjajno pronalazi Bukarija, ali ovaj iz neposredne blizine šutira pored stative.

Još jedan zicer imao je momak iz Gane, asistencija Hvanga ga je izbacila samog ispred Jovanovića koji dobro skraćuje ugao i izbacuje loptu u korner.

Roviti Dragović zbog povrede napušta igru u 30. minutu, menja ga Điga, a drugi štoper Spajić postiže vodeći gol u 44. minutu meča. Posle kornera jednu odbijenu i ničiju loptu zvezdin štoper je sa per metara zakucao pod prečku.

Dok se deo stadiona koji navija za domaće radovao neprimetni Saldanja je izjednačio na 1:1. Centaršut Goa ka Kaluluu Glazer izbacuje loptu do samog Brazilca koji je lagano i precizno plasira u prazni deo gola.

Na startu drugog poluvremena dominira Partizan. Prvo je Go našao iskosa samog Natha čiji šut nekako uspeva da izblokira Spajić, da bi u 49. minutu videli sjajnu kontru Partizana. Go vodi napad, desno nalazi Zahida, ovaj šalje u prostor loptu za Kalulua koji je smešta pored istrčalog Glazera u mrežu za vođstvo od 2:1.

Treći zicer Bukari propušta u 54. minutu. Jovanović je kratko izbacio loptu do Bukarija koji je odmah šutirao, ali Kovačević izbacuje loptu da gol linije.

U 67. minutu Ndiaje je izjednačio na 2:2. Sam je zahvatio loptu glavom sa nekih sedam metara i ona je zavrđeila u donjem delu mreže golmana Partizana.

Severina se posle nesporazuma vratio u Partizan, ušao je u igru u 65. minutu, a već u 74. je dobio i drugi žuti karton pošto je gradeći loptu laktom udario Ndiajea.

Bukarija danas nije hteo gol pošto je odlično šutirao glavom i pogodio prečku u 78. minutu, a onda je Điga posle kornera Hvanga namučio Jovanovića koji je nekako izvadio loptu iz gola, da bi u nastavku zvezdin štoper šutirao preko prečke.

Sa igračem više domaći još žešće napadaju, ali ne stižu dalje od prečke koju posle neviđene gužve u petercu pogađa Mimović.

Nejasno je kako je odbrana Partizana osujetila napad Zvezde u 90 minuta, ali šuteve Bukarija i Ndiajea su branili i Jovanović i ostatak tima.

Sudija debitant na derbiju Pavle Ilić bio je neprimetan, dakle odličan.

Partizan se žestoko branio i zaslužio je osvojeni bod, dok Crvena zvezda ima za čim da žali jer je propustila veliki broj prilika. Gledali smo odličan derbi, 172. po redu u sjajnoj atmosferi i četiri viđena gola. Partizan je i dalje prvi na tabeli sa bodom više od večitog rivala.