OLAJINKA SPASAO CRVENU ZVEZDU I BARAKA BAHARA

(4.12.2023) – Fudbaleri Crvene zveze slavili su kao gosti protiv Napretka u Kruševcu (1:0), u meču 17. kola Superlige Srbije. Pobedonosni gol za aktuelnog šampiona postigao je Piter Olajinka u sedmom minutu utakmice.

Prvo poluvreme na stadionu pod Bagdalom nije bilo naročito sadržajno, a iz praktično jedinog šuta u okviru pao je i gol. Piter Olajinka je bio strelac, lepim i snažnim volej udarcem, posle dodavanja glavom Jovana Mijatovića. Pre ovog pogotka, dva tima su propustila po jednu polušansu, s tim da golmani Bajić i Glazer nisu morali da intervenišu. Crveno- beli su potom preko Osmana Bukarija zapretili u dva navrata, ali su udarci levom nogom bili neprecizni.

Na startu nastavka Srđan Mijailović je bio u centru pažnje, pošto je u roku od desetak minuta napravio bar tri faula. Jedan od retkih pokušaja domaćih je izblokirao Điga, da bi konačno u okvir gola Napretka šutirao ubrzo Hvang, precizno, ali nedovoljno snažno. Sneg je sredinom drugog dela počeo da pada u Kruševcu, a otprilike u tom periodu je prvi reagovao Bahar, ubacivši Kangu i Ndiajea u igru.

Osman Bukari je u 73. minutu imao zicer i stavi tačku na meč, ali je kao pobednik izašao golman Bajić. Prošao je Bukari kroz srce odbrane Napretka, proleteo je Živković, ali je krilni napadač Zvezde loše šutirao pred Bajićem, koji je na pravi način skratio ugao. Imao je Bukari još jedan pokušaj kasnije iz mrtvog ugla, a pre njega je lukavo probao i In Beo Hvang, koji je gađao bliži ugao, ali je Bajić ostao nesavladan.

Crvena zvezda ima tri boda manje od vodećih crno- belih, a naredni meč u prvenstvu igraće protiv Mladosti u Beogradu. Pre toga, u sredu će se sastati sa niškim Radničkim u Kupu Srbije.

Napredak je ostao 12. na tabeli sa 17 poena i sledećeg vikenda gostuje Vojvodini u Novom Sadu. Pre toga, igraće u Kupu protiv Vršca.