OLGA DANILOVIĆ PORAŽENA NA STARTU TURNIRA U LOZANI

(25.7.2023) – Naša teniserka Olga Danilović zabeležila je poraz u prvoj rundi turnira u švajcarskoj Lozani od Francuskinje Klare Burel posle dva seta, 4:6, 4:6.

Nije imala ni sreće sa žrebom Srpkinja s obzirom na to da je rivalka 86. teniserka sveta, dok Olga zauzima 105. mesto WTA liste.

U karakterističnoj razmeni brejkova za ženski tenis, Burel se bolje snašla. Povela je sa 2:0, potom i 5:3 i na kraju bez puno stresa odservirala za osvajanje seta.

Drugi set je obilovao sa daleko manjim brojem brejkova. Na startu su teniserke razmenile po jedan, da bi potom sigurno servirale.

Nažalost po Danilovićevu ispustila je servis u najgorem trenutku. Pri rezultatu 4:4, Francuskinja je stigla do novog brejka.

Imala je Danilovićeva šansu u poslednjem gemu da joj uzvrati. Nije uspela da je iskoristi, kao ni činjenicu da pokuša da osvoji titulu na turniru gde je prošle sezone stigla do finala.

Što se tiče Burel, ona će u drugom kolu snage odmeriti sa 53. teniserkom sveta – Amerikankom Emom Navarom.