OMLADINCI CRVENE ZVEZDE PORAŽENI U ŠVAJVARSKOJ

(28.11.2023) – Omladinci Crvene zvezde poraženi su u Bernu od vršnjaka iz Jang bojsa sa 2:1, u meču petog kola grupe G fudbalske UEFA Lige mladih. ovom pobedom omladinci Jang Bojsa su se revanširali crveno- belima, pošto izabranici Nenada Milijaša istim rezultatom slavili protiv ekipe iz Berna.

Obe ekipe su i pre ovog meča izgubile sve šanse da se plasiraju u narednu fazu, u koju idu dve prvoplasirane iz grupe.

Hugo Para je postigao prvi gol za domaće u 18. minutu na asistenciju Toma Murita. Pobedu Švajcaraca potvrdio je Janis Luti golom u 71. minutu, posle dodavanja Sonija Henčoza. Poraz Zvezde ublažio je rezervista Luka Lečić golom u 86. minutu.

Obe ekipe sad imaju po tri boda, ali Crvena zvezda je bolja jer ima gol razliku minus pet, dok Jang bojs ima minus devet.