OMLADINCI ITALIJE SE REVANŠIRALI SRBIJI ZA PORAZ

(14.10.202) – Drugi u nizu prijateljski meč omladinaca Italije i Srbije završen je pobedom Azura 3:1.

Strelac za Orlove baš kao i pre tri dana bio je Jovan Mijatović – bio je to njegov već treći gol na poslednje dve utakmice.

Ipak, talentovani Simone Pafundi, velika nada Udinezea dominirao je sa dva lepa pogotka u mreži Luke Lijeskića.

Pitanje pobednika rešeno je u prvom poluvremenu, Pafundi je u 35. potom i u 41. minutu matirao golmana Orlića.

Inferiorno je delovala Srbija u prvom delu sureta, ali u nastavku je zaigrala daleko angažovanije. Već u 51. minutu posle kornera Mijatović je pogodio mrežu rivala posle čega je meč postao neizvesniji.

Oba tima promašila su nekoliko izglednih šansi, a pitanje pobednika rešio je Adolfo Sise golom u 75. minutu sa bele tačke.

Srbiji su dva duela sa Azurima poslužila kao pravi test i uvertira pred kvalifikacije za U19 Evropsko prvenstvo koje počinju u novembru.

Podsećamo da je u prvom meču pre nekoliko dana u Gornjem Milanovcu Srbija pobedila sa 5:4.