PARTIZAN BEZ DRAME POBEDIO ALBU

(17.11.2023) – Košarkaši Partizana savladali su berlinsku Albu 89:74 u devetom kolu Evrolige. Posle serije neizvesnih završnica Partizan je savladao rivala bez drame u završnici, iako je Alba tokom većeg dela utakmice bila u rezultatskom egalu.

Najefikasniji u redovima crno-belih su bili Aleksa Avramović sa 20 poena, 16 je dodao Danilo Anđušić, 14 je postigao Zek Ledej uz Džejmsa Nanelija sa 12 poena.

Gostujući sastav predvodili su Johanes Timan sa 21 poenom, Šnajder 12, Olidne 10, a Kumađe je imao osam uz čak 11 skokova.

Na kraju prve deonice bilo je 18:20, da bi Avramovićevi koševi, trojkoa Nanelija, utrčavanje Ponitke, na kraju i borbenost Uroša Trifunovića doneli na poluvremenu minimalnu prednost od 43:4o.

Po povratku iz svlačionice Avramović i Anđušić su zajedničkim naporima pokrenuli napad domaćeg sastava, a dva minuta pre kraja tri vezane trojke, najpre Ledeja, potom Doužera i Anđušića konačno su odlepili Partizan na dvocifrenu prednost i suštinski prelomile pitanje pobednika – 65:55.

Bruno Kaboklo je po povratku na parket poenima napravio seriju 7:2 crno-belih, a posle poena Nanelija Partizan je imao velikih 74:61 da bi tu razliku zadržao do kraja utakmice.

Posle devet odigranih utakmica Evrolige crno-beli su na 11. poziciji sa skorom 4-5.

U ostalim mečevima Žalgiris – Bajern 74:73, Asvel – Baskonija 81:88, PAO – Virtus 90:76 i Barselona – Valensija 74:70.