PARTIZAN DOBRO STARTOVAO U LIGI KONFERENCIJE

(16.2.2023) – Fudbaleri Partizana slavili su u Kišinjevu protiv Šerifa sa 1:0 (1:0) u prvom meču šesnaestine finala Lige konferencija.

Jedini gol na meču postigao je Rikardo Gomeš u 45. minutu meča.

Odlično je meč spremio Gordan Petrić nakon poraza od Mladosti GAT u Humskoj za vikend, što mu se vratilo trijumfom u važnom trenutku.

Jedina “mrlja” na ovu pobedu, može da bude potez Igora Vujačića koji je zaradio je isključenje već na startu drugog poluvremena i neće moći da pomogne saigračima u revanšu.

Fantastičnu partiju odigrao je mladi Aleksandar Popović, koji je sa nekoliko sjajnih intervencija sačuvao mrežu i pokazao kvalitet.

Ekipa iz Tiraspolja imala je najbolju šansu u 22. minutu. Tapsoba je pogodio prečku, a onda Popović zaustavlja Atiemvena.

Popović je bio na mukama celo poluvreme, pa je i u 35. minutu dobrom intervencijom spasio čist gol Talala. Tek posle te prilike u 36. minutu crno – beli su imali prvi korner na meču.

Gomeš je bio jedini igrač koji pokušavao nešto u taboru Partizana i u 41. minutu imao je stopostotnu priliku kada mu je Koval odbranio udarac.

Ipak, uspeo je koji trenutak kasnije fudbaler sa Zelenortskih ostrva da dovede svoj tim u vođstvo od nadoknade poluvremena pošto ga je uposlio Menig.

Po nastavku drugog dela, isključen je Igor Vujačić u 52. minutu. Prvobitno je dobio žuti karton koji je nakon VAR provere promenjen u direktan crveni.

Mogao je i Menig da se proslavi u 60. minutu, kada je imao stopostotnu šansu, ali nije uspeo da matira Kovala, šutiravši pravo u njega.

Pokušavao je Šerif do kraja da ugrozi gol Partizana, međutim, nisu uspeli da promene rezultat.

Crno-beli su tako ostvarili bitnu pobedu pred revanš koji je na programu za sedam dana na stadionu u Humskoj.

IZVOR: MERIDIAN SPORT