PARTIZAN I CRVENA ZVEZDA REMIZIRALI BEZ GOLOVA

(26.4.2023) – Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana remizirali su u 170. Večitom derbiju – 0:0.

Ni nakon sedam godina, crveno-beli nisu uspeli da slave u Humskoj, a ovaj bod će biti slađi izabranicima Igora Duljaja, koji su odigrali dobar meč nakon nekoliko katastrofalnih u nizu.

Sada su izjednačeni sa Vojvodinom na četvrtoj poziciji i u pet preostalih kola vodiće ozbiljnu borbu za izlazak u Evropu.

Sa druge strane, Zvezda je još za vikend osvojila šestu uzastopnu titulu, pa im rezultatski ovaj meč nije bio toliko bitan.

Što se same utakmice tiče, Partizan je počeo susret u dobrom raspoloženju. Imali su nekoliko prilika u početnim minutima meča, zatim je Zvezda preuzela inicijativu.

Pokušavali su Rodić Katai da ugroze Stevanovića, međutim, bez uspeha.

Neverovatnu priliku propustio je Dijabate u 26. minutu, dobio je loptu na oko 10 metara, ali šutirao je preko gola.

Katai je u finišu prvog dela takođe imao dobru šansu. Uspeo je da “promeša” nekoliko igrača Partizana, ali, nije lepo zahvatio loptu i poslao je pored stativa.

U drugom poluvremenu, Partizan je bio dosta opasniji rival.

Natho Jović propustili su stopostotne prilike da dovedu svoj tim u vođstvo. U oba puta istakao se odlični Milan Borjan, koji je zaslužio epitet igrača utakmice.

Ivanić Bukari imali su dve izgledne situacije za gol, a posebno je bila zanimljiva ona kada je napadač iz Gane glavom pogodio stativu.

Do kraja meča Zvezda je pokušavala da postigne pogodak, a poslednju priliku je imala preko Azarova koji je u nadoknadi meča pokušao da iznenadi Stevanovića iz slobodnog udarca.

Na kraju – 0:0, rezultat koji ne znači ništa, ali Partizanu će dobro doći zbog samopuzdanja za nastavak sezone i evropske borbe.

IZVOR: MERIDIAN SPORT