PARTIZAN I KOLUBARA ODIGRALI NEREŠENO

(8.3.2023) – Još jedan meč za zaborav u Humskoj. Naročito za crno-bele.

Partizan je odigrao samo 1:1 sa Kolubarom i pitanje je može li sa ovakvom igrom do drugog mesta i kvalifikacija za Ligu šampiona. Čukarički i TSC vrebaju iz prikrajka.

Prvi put u pet mečeva Lazarevčani su ostali neporaženi u duelima sa Parnim valjkom, koji je do sada imao tri pobede u šampionatu i jednu u Kupu.

Počelo je dobro po crno-bele, udarcem Meniga pod prečku u drugom minutu, Stanivuković je iz drugog pokušaja uspeo da ukroti loptu.

Menig u 6. minutu ponovo u centru pažnje, pogađa u kaznenom Kolubare Radovanovića loptom u ruku, sudija Srećković odmah upire prstom u belu tačku, s pravom. Bibars Natho u 7. minutu postiže svoj 11. gol u sezoni, sada sa kreča – 1:0.

Nastavio je u istom ritmu Partizan. Minut 17, Natho u kaznenom nalazi Meniga, sledi šut iz okreta sa 13 metara, tik pored stative prolazi lopta.

Do poluvremena maltene ništa vredno pažnje.

Početkom nastavka šansa da domaćin duplira prednost.

U 53. minutu kontra Partizana, pas u pravo vreme za Natha, ali Izraelac nije uspeo da da i drugi gol, sjajno je u padu odbranio Stanivuković.

Kolubara se “javila” tek u 62. minutu, korner za goste, Milićević je probao glavom sa druge stative, lopta je zatresla mrežu, ali nakon što je prošla iznad prečke.

Minut kasnije gol Pavlovića, lep, volejom iskosa sa leve strane sa 14 metara, posle dodavanja u prostor, ali bio je ofsajd.

A, onda kazna. Minut 71, Kočović je krenuo u dribling kraj leve aut linije, prošao dvojicu igrača Partizana, odigrao dupli pas, dobio loptu u kaznenom, još jedan dribling, pa ubacivanje lopte na drugu stativu, tamo je na tri metra sam bio Marko Mrkić i samo loptu sproveo u gol – 1:1.