PARTIZAN I TSC REMIZIRALI NA PRIPREMAMA U TURSKOJ

Fudbaleri Partizana TSC iz Bačke Topole odigrali su nerešeno 1:1 u kontrolnoj utakmici koja je odigrana u Turskoj.

Dva superligaška tima pružili su sjajno izdanje, sa puno dobrih akcija, trčanja, duela i taktiziranja.

Trener Partizana, Gordan Petrić na teren je izveo kombinovani sastav.

Crno-beli su bolje otvorili utakmicu. Počelo je udarcem Dijabatea koji je išao direktno u golmana Ilića. Nakon te šanse, TSC je bio dominantniji u polju i propustio je nekoliko šansi da dođe do vođstva.

Prvo je priliku propustio Đakovac, da bi već u osmom minutu Vukić uputio udarac sa pet metara direktno u golmana Lukača.

Prvi gol viđen je u 30. minutu kada je dosuđen prekršaj nad Belićem, a loptu je namestio Slobodan Urošević koji je preciznim udarcem sa oko 30 metara doneo vođstvo crno-belima.

Do kraja prvog poluvremena, prilike su propustili Pavlović na centaršut Meniga i Urošević čiji je udarac zaustavio golman TSC Ilić.

U drugom poluvremenu, Petrić je umesto Pavlovića u igru uveo Stjepanovića, pa je sa tom izmenom Partizan dobio dozu agresivnosti.

Međutim, posle sjajne akcije Cvetkovića i Jovanovića u 59. minutu, lopta je došla do Kuveljića koji je pogodio bliži ugao golmana Lukača.

Do kraja utakmice, Partizan je imao inicijativu, a beležimo i udarac glavom Siniše Saničanina koji nije bio precizan. Ostalo je 1:1.

Crno-beli imaju da odigraju još jednu utakmicu danas, a rival će im od 15:30 biti Austrija iz Beča.