PARTIZAN I UB OSVAJAČI KUPA ZA OVU GODINU

(26.2.2023) – Odbojkaši Partizan su pobednici 58. Kupa Srbije 2022/23. u konkurenciji seniora. Partizan Efbet je danas, u Hali sportova u Ubu, pred 1500 gledalaca, savladao Vojvodinu sa 3:2, po setovima 21:25, 25:22, 18:25, 25:19 i 15:7, posle 132 minuta  igre.

Imali smo priliku da pratimo sjajnu odbojkašku predstavu u Ubu, u kojoj za nijansu bolje snašao Partizan i na taj način odbranio je trofej osvojen prošle godine.

Čitavo finale stalo je u odlučujući peti set. Partizan bio je agresivniji na startu i poveo je sa 3:1, pa sa 5:3 i 7:4. Nisu se na tom zaustavili Beograđani i u potpunosti su zaustavili rivala. Odličan je bio Mandić na servis liniji, a njegovi saigrači u odbrani i napadu. Tako je Partizan stigao do čak sedam meč lopti i odmah iskoristio prvu za drugi uzastopni trofej Кupa Srbije.

Odbojkašice Uba pobednice su 57. Kupa Srbije 2022/2023. u konkurenciji seniorki. Ub je večeras, u Hali Sportova u Ubu, pred 1700 gledalaca, pobedio Jedinstvo iz Stare Pazove sa 3:2, po setovima 25:27, 19:25, 25:23, 25:23 i 15:12, posle 133 minuta igre.

Ub je ovom pobedom osvojio drugi trofej Kupa Srbije u klupskoj istoriji.

Sigurnije je Ub počeo ovaj meč, nošen velikom podrškom sa tribina. Ekipa Jedinstva je bila stegnuta na startu, o čemu svedoči i nešto veći broj grešaka. Ipak, izabranice Jova Cakovića su u završnici prve došle do set lopti i iskoristile su drugu šansu, pošto ja Branka Tica bila precizna sa servis linije. Slično je bilo i u drugom setu, odlično su igrale sestre Tamara i Marija Miljević, željne nadigravanja bile su i Tica i Kockarević, pa su gošće bez problema dobile ovaj period igre.

I onda dolazi do preokreta.

Pri rezultatu 15:12, u korist ekipe iz Stare Pazove, Ub je napravio seriju od 5:1, anulirao je vođstvo protivnika i sačuvao tu razliku do samog kraja pa sa 25:23 smanjio na 2:1. Istim rezultatom, u izjednačenom meču, domaće igračice su dobile i četvrti set za 2:2.

Od samog početka petog, odlučujućeg seta, Ub je napravio rezultatsku zalihu od tri ponea, koju je u nastavku samo povećavao i na zamenu strana se otišlo sa vođstvo domaćina finala od 8:3. Nastavile su izabranice Marijane Boričić u istom ritmu i u drugom delu taj-brejka i na kraju su sa 15:12, osvojile Kup Srbije, po drugi put u istoriji.