PARTIZAN ISPUSTIO PLUS 17 U ISTANBULU

(9.1.2024) – Košarkaši Partizana izgubili su od Fenerbahčea u Istanbulu rezultatom 91:76 u 20. kolu Evrolige.

Partizan je otvorio dobro utakmicu na krilima Bruna Kabokla. Brazilac je meč otvorio sa dve trojke i dva penala, te je sa osam poena bio jedini koji je predvodio crno- bele na startu. Njemu se priključio Kevin Panter i počeo da bude nerešiva enigma za tim iz Istanbula. Samo u prvoj deonici je ubacio 12 poena, te je doprineo Partizanovom vođstvu. Ipak, doprinos se piše i Džejmsu Naneliju koji je poentirao u kontri, pa pogodio trojku za 14:23.

Nakon toga je Jasikevičus zvao tajm- aut, ali se Partizan nije zaustavio. Pogodio je Džejlin Smit uz faul, a potom Panter tri penala nakon prekršaja Madara za 19:31 nakon 10 minuta košarke. Druga deonica počinje bombom Smita preko visokog Papajanisa za ogromnih plus 17, što je bila i najveća prednost nekog tima na ovom susretu (19:36).

Od tog trenutka igra izabranika Željka Obradovića počinje da pada. Do tada odlični Kaboklo je već u 12. minutu stigao do tri faula i morao je na klupu. Doužer je imao dve lične, a oporavljeni Ledej je bio van ritma, promašivao je i gubio lopte, pa se i on preselio brzo na klupu. Nisu svi u Partizanu bili raspoloženi, naprotiv, pa se to brzo osetilo i u rezultatu. Fenerbahče se razigrao, pre svih Tajler Dorsi, a trojku je ubacio i Nik Kalates pa se velika prednost Beograđana ubrzano topila. To je u par navrata zaustavio Uroš Trifunović, trojkom, pa lepim poluhorogom kojima je održavao “magičnih” plus osam svom timu.

Kalates je spustio na četiri poena minusa u poslednjem minutu druge deonice, koju su obeležile tehničke greške Jasikevičusu i Hejs- Dejvisu, zbog čega su strasti u dvorani i tenzije narasle pred drugo poluvreme. Pojačao je Fenerbahče agresivnost u trećoj deonici i konstantno pretio Partizanovom vođstvu. Crno- beli su odolevali sa nekoliko koševa uz faul, Smita i Kaminskog, ali je rapsodija domaćih tek sledila.

Najavio ju je Nejt Sestina sa svoje nove dve trojke, ukupno četiri na meču. Doneo je izjednačenje u dva navrata, a onda je Marko Gudurić prodorom doneo vođstvo Fenerbahčeu i preokrenuo utakmicu u korist domaćih. Motli je sa linije penala doneo plus četiri pred poslednji kvartal, a onda kreće raspad sistema. U prvih 80 sekundi Fener je postigao tri trojke za plus 13 (Dorsi dva puta i Gudurić), te je tu ovaj meč bio prelomljen. Nastavili su njih dvojica i u nastavku da rasturaju odbranu Partizana, koji je bio bez koša iz igre više od devet minuta.

Do momenta kada je taj niz prekinut, u tom periodu Fenerbahče je napravio seriju 25:4. Partizan je bio u slobodnom padu, a čak ni Panter, koji je u prvoj deonici imao 12 poena, do četiri minuta pre kraja više nije imao niti jedan poen.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Tajler Dorsi sa 24 poena, dok je Marko Gudurić dodao 15 poena.

U ekipi Partizana istakao se kapiten Kevin Panter sa 18 poena, ali je podbacio u ključnim momentima.

Partizan je sada na polovičnom učinku od 10-10, dok Fenerbahče ima skor od 12 pobead i osam poraza