PARTIZAN IZGUBIO OD NORDSJELANDA U DANSKOJ

(24.8.2023) – Fudbaleri Partizana poraženi su u prvoj utakmici baraža za plasman u Ligu konferencije od Nordsjelanda u Danskoj rezultatom 5:0.

SASTAVI:

NORDSJELAND (4-3-3): A. Hansen – Viladsen, K. Hansen, Nagalo, Freze – Diomande, Tverskov, Svenson – Nigren, Ingvartsen, Osman.

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Antić – Kanute, Šćekić – Severina, Natho, Menig – Saldanja.

Nordsjeland je poveo u 11. minutu pogotkom Frezea i to je bio zaista sjajan gol.

U samom finišu prvog poluvremena, tačnije u 43. minutu, viđena je možda i sporna situacija iz koje su Danci izvukli jedanaesterac. Siguran realizator bio je Ingvartsen.

U 67. minutu viđen je novi jedanaesterac za Nordsjeland. Ovoga puta Šćekić je zakačio loptu rukom u svom kaznenom prostoru a sa bele tačke je pogodio ponovo Ingvartsen.

73. minut – Katastrofa Partizana. Opet je Osman prošao po levoj strani Stojkovića, ubacio je loptu, koju je petom Antman prosledio na drugu stativu i Viladsen je lako pogodio mrežu.

Konačan rezultat ovog veoma lošeg meča Partizana u Evropi postavio je Ilić autogolom,  a i Jovanović je svojom slabijom intervencijom kumovao primljenom golu.