PARTIZAN JEDVA SAVLADAO BUDUĆNOST, ZVEZDA ZBOG KRAĐE TRAŽI IZUZEĆE VEČERAŠNJIH SUDIJA ILI NE IGRA PLEJ-OF

(21.4.2023) – Košarkaši Partizana savladali su Budućnost rezultatom 83:82 u okviru poslednjeg kola ligaškog dela ABA lige.

Crno-beli su na taj način obezbedili prvo mesto i domaći teren do kraja plej-ofa.

Partizan je bolje odigrao prvo poluvreme, imao i plus 14, ali je raspoloženi Grin smanjio razliku na 41:31.

Budućnost je sjajno odigrala treću deonicu, u kojoj je istopila prednost crno-belih – 59:56 i uvela meč u neizvesnu završnicu, pa i povela u poslednjoj četvrtini.

Partizan se trgao, vratio prednost i na ulasku u poslednji minut gosti su imali +7 posle trojke Ledeja. Grin vraća svoj tim u život, napravio je Ledej u tom trenutku i nesportski faul, U penal završnici je zadrhtala ruka prvo O’Brajanu, ali je Ledej bio polovičan na drugoj strani za +4.

Grin je pogodio za tri poena uz faul Papapetrua i posle slobodnog bacanja izjednačio na 82:82. Uzeo je Obradović tajm-aut za poslednji napad. Egzum je našao Pantera kog je faulirao Bel Hejns. Kapiten je bio polovičan sa linije penala na 2,6 sekundi do kraja, a Popović je promašio šut sa pola terena i slavlje u gostujućem taboru je moglo da počne.

Dan ranije Zvezda je u gostima pobedila Mornar sa 87:65.

Pošto je sada jasan plasman na tabeli, preostale dve utakmice, u ponedeljak Mornar – Igokea i ponedeljak Cedevita Olimpija – C. zvezda nemaju nikakav takmičarski značaj.

PAROVI ČETVRTFINALA ABA LIGE:

Partizan – Studentski centar, Crvena zvezda – Zadar, Budućnost – Mega i Cedevita Olimpija – FMP.

U polufinalu, gledaćemo okršaje pobednika susreta Partizan – Studentski centar i Cedevita Olimpija – FMP, odnosno Crvena zvezda – Zadar i Budućnost – Mega.

Inače, Crvena zvezda Meridianbet je izdala saopštenje posle pobede Partizana u Podgorici.

Kako tvrde sa Malog Kalemegdana, načinjena je krađa u “Morači”, te traže da sudije koje su sudile ovaj meč ne budu delegirane za utakmice crveno-belih u plej-ofu.

Pošto nam više nije potreban ni jedan pokazatelj šta nas čeka u završnici ABA lige posebno sa ljudima koji već dugo pokazuju tendenciju prema KK Crvena zvezda Meridianbet, a pošto nećemo učestvovati u režiranim predstavama i farsama, ovim putem obaveštavamo javnost i rukovodstvo lige da KK Crvena zvezda zahteva izuzeće ovakvih sudija u svojim utakmicama do kraja ove takmičarske sezone.

Takođe, pošto smo u prošlosti krajnje dobronamerno upozoravali i rukovodstvo lige koje je nemo posmatralo i ćutalo na sve anomalije po ovom pitanju, ovim putem saopštavamo da nećemo igrati utakmice u plej ofu i finalu (ukoliko do njega dođemo) ukoliko nam za bilo koji meč budu delegirane ovakve sudije koje već godinama rade na štetu ABA lige! – kaže se u saopštenju KK Crvena zvezda Meridianbet.

Sudije u Podgorici bile su Matej Boltauzer, Sašo Petek i Mario Majkić.