PARTIZAN NE DA VRH TABELE

(2.12.2023) – Odigrane su još tri utakmice 17. kola Superlige Srbije.

Partizan ne da vrh tabele pošto je kod kuće pobedio Vojvodinu – 3:1.

Poučen iskustvom iz prethodnog kola protiv TSC-a, Partizan je ušao opreznije u meč i vremenom preuzimao inicijativu. Imao je nekoliko dobrih akcija preko Antića, Kalulua, Saldanje, ali posle 45 minuta nije bilo golova.

Bolje je Vojvodina ušla u drugo poluvreme. Trgao se Partizan posle pretnji ispred svog gola i ubrzo došao do prednosti. Posle udarca Natha se odbila lopta, naleteo je Kanute i zatresao mrežu – 1:0.

Veliku šansu propustio je Saldanja kada je izašao sam ispred Carevića i kazna je stigla vrlo brzo. Razvila je Vojvodina dobar napad u 67. minutu, Zukić je centrirao, a Nikolić glavom savladao Jovanovića – 1:1.

Usledili su nepovezani minuti u igri Partizana sve do 88. minuta. U dva navrata je Vojvodina uspela da se odbrani posle kornera, potom je Baždar šutirao, odbio je loptu Carević, a posle gužve je ona stigla do Zahida, koji je iz prve gađao i pogodio dalji ugao – 2:1. Trijumf je zaokružio Saldanja golom u 90. minutu meča.

Mladost ne ispušta pet mesto na tabeli, Golom Frajdeja u 46. minutu zabeležili su minimalac protiv Železničara.

Voždovac je na Krovu bio ubedljiv protiv IMT-a sa 4:0.

Strelci su bili Mihajlo Nešković u devetom, Borisav Burmaz u 11, Filip Antonijević u 76. i Bogdan Jočić u 89. minutu.

Voždovac je stigao do pete pobede u prvenstvu i sa 21 bodom zauzima osmo mesto na tabeli. IMT je na 13. poziciji sa 14 poena.