PARTIZAN OD 0:2 DO 3:2, LJAJIĆEV GOL ZA POBEDU

(17.9.2023) – Odigrane su i preostale četiri utakmice 7. kola Superlige Srbije u fudbalu.

Fudbaleri Novog Pazara bili su bolji na svom terenu od Napretka sa 2:1.

Velika euforija zahvatila je grad pokraj Jošanice zbog povratka u matični klub proslavljenog fudbalera Adema Ljajića. Nekoliko hiljada navijača prisustvovalo je dočeku nekadašnjeg asa Partizana, Fiorentine, Intera, Rome, Torina, Bešiktaša, a on je već počeo da im se odužuje za toplu dobrodošlicu.

Novopazarci su poveli u 11. minutu preko Mitra Ergelaša i imali su prednost sve do 57. minuta kada je Uroš Ljubomirac doneo izjednačenje za goste.

Odmah nakon toga umesto Adešina u igru je ušao bivši reprezentativac Srbije, a svega osam minuta trebalo mu je da postigne svoj prvi gol za Novi Pazar. Došla je lopta do Ljajića na nekih 25 metara od gola Napretka, namestio se na desnu nogu i uputio fenomenalan šut u mežu Čarapana.

Radnički iz Niša pobedio je na svom terenu IMT sa 1:0, a gol odluke postigao je Sava Petrov u 33. minutu utakmice kada je sigurno realizovao jedanaesterac.

Prvi trijumf za Radnički 1923 protiv Javora od 2:0 doneli su Činedu u 45. i Bevis u 82. minutu meča.

U uzbudljvoj završnici Partizan je pobedio Radnik sa 3:2. Na poluvremenu su gosti golovima Gašiča (7m) i Duronjiča (24m) vodili 2:0 uz poništen gol Saldanje, da bi u nastavku Zahid (61), Saldanja iz penala (80) i Natho iz penala (97) doneli nova tri boda crno-belima.

Na tabeli TSC ima 19, Partizan uz meč manje 16, Crvena zvezda 15, Voždovac i Čukarički po 12, Mladost 11, Novi Pazar 10, Spartak 9, Javor i Vojvodina po 8 bodova, IMT, Radnik, Napredak po 7, Radnički (N) 6, Železničar 4 i Radnički 1923 3 boda.