PARTIZAN OPRAVDAO OČEKIVANJA, ČEKAJU SE BASKONIJA I EFES

(4.4.2024) – Košarkaši Partizana pobedili su Albu 94:83 u Berlinu u 33. kolu Evrolige. Ekipa Željka Obradović ovim trijumfom ostala je u igri za plej- in. Bio je ovo 15. trijumf beogradskog tima u sezoni i sada je na učinku od 15-18.

Ujedno, bila je ovo prva pobeda Partizana na gostujućem terenu od 19. decembra, ukupno četvrta na sttrani ove sezone. Partizanu je potreban jedan poraz Efesa ili oba tima iz Baskije kako bi uz trijumf u poslednjem kolu obezbedili deseto mesto i plasman u plej- in.

Crno- beli su na krilima Ledeja i Doužera poveli 9:2 i 13:8, ali su domaći uspeli da se vrate u igru i poravnaju rezultat na 15:15. Posle toga pet uzastopnih poena postigao je Ledej za novu prednost, a potom je trojku ubacio Avramović za prednost od sedam razlike, 23:15, kojom je Partizan okončao prvi deo igre.

Sa dobrom igrom Partizan je nastavio u drugoj četvrtini, posle trojke Doužera bilo je 28:17, a odmah u sledećem napadu trojku je vratio Braun. Posle toga razigrao se Naneli, pogađao je iz svih pozicija za prednost 45:29 i postigao je 11 poena u drugoj četvrtini, koju je njegova ekipa završila uz prednost od 47:34.

Domaći su nešto bolje otvorili drugo poluvreme, poenima Brauna, Tomasa i Vecela smanjili su zaostatak na 43:49, a tu seriju prekinuo je Panter košem uz slobodno bacanje.

Alba je popravila šut, dve trojke pogodili su Timan i Tomas za 53:58, a nalet “albatrosa” su odbranili i prvo Doužer, pa sa pet uzastopnih poena Smailagić za 65:55. Igrali su borbeno crno- beli i čuvali prednost do 10 poena, koliko su imali i na kraju treće četvrtine (72:62).

Obe ekipe prva dva minuta poslednje četvrtine nisu uspele da postignu poene, do trenutka kada je dosuđena nesportska lična greška Brunu Kaboklu. Dva poena iz slobodnih bacanja postigao je Timan, a zatim je troku ubacio Žiga Samar. Naneli je potom postigao poen sa linije za slobodna bacanja, a Samar je poentirao za četiri poena zaostatka, 69:73. Sa druge strane poentirali su Naneli i Danilo Anđušić, a trojku je zatim ubacio Tomas za 72:77.
Panter je pogodio dvojku, a posle par dobrih odbrana Partizana i novog koša kapitena, crno-beli su poveli 81:72. Trojkom Nanelija Partizan je poveo 12 razlike, Alba je uspela da smanji, ali su Panter i Ledej vratili dvocifrenu prednost, što je Partizanu obezbedilo pobedu.