PARTIZAN “PETARDOM” ZADRŽAO PRVO MESTO NA TABELI

(17.2.2024) – Fudbaleri Paritzana savladali su ekipu IMT u 21. kolu Superlige Srbije rezultatom 5:2.

Otvoreno su zaigrale obe ekipe od samog starta, pa je viđen veoma dinamičan ritam u prvih 15 minuta. IMT je u tim momentima imao čak tri šuta ka golu Partizana, dok su crno- beli imali jednu šansu, ali najbolju.

Prvo je Zulfić sa distance oprobao šut, kada je naleteo na odbijenu loptu koju su izbili defanzivci Partizana posle kornera. Pokušavali su crno- beli presingom da spreče izlaz gostima iz poslednje linije, ali posle oduzete lopte nisu uspevali kroz kontru da urade nešto konkretnije. Ovusu je posle izgubljene lopte uspeo da otvori kontru gostima pogrešnim pasom. Radočaj je ubacio pas sa desne strane, internacionalac iz Gane nespretno reagovao, ali Luković nije uspeo lepo da uputi udarac iz izgledne pozicije i golman domaće ekipe je lako odbranio.

Pripretio je i Lutovac na drugoj strani posle još jedne kontre, međutim lopta je završila iznad prečke. Došao je Partizan do šanse u 12. minutu, kada je Zahid lepo promenio stranu, Stojković uposlio Severinu, koji se oslobodio čuvara i sa pet metara pogodio Gordića u izglednoj situaciji, iako je praktično mogao da bira gde će da šutira. Usledio je mirniji period igre, u kom je Partizan kontrolisao situaciju, ali nije uspevao konkretnije da pripreti Gordiću. Kada je to uspeo da učini, poveo je. Dobio je Severina na desnom boku pas, “zalomio” je Džinovića driblingom i desnog nogom pogodio dalji ugao (1:0).

Nakon vođstva domaćina ritam igre je opao. Imali su crno- beli posed, ali nisu u tolikoj meri pritiskali ka golu IMT-a, već su želeli kroz smirenu akciju da ugroze Gordića. U tom periodu se povredio i Mateus Saldanja, kog je zamenio Nikolić. Ali, tada je pripretio Kijevčanin. Uputio je Lutovac centaršut, lopta je došla do veziste Traktorista, ali se Ovusu isprečio. Duplirao je prednost Partizan tačno kada je trebalo. Zahid je centrirao iz kornera, a Kovačević se našao na pravom mestu i stigao do prvenca u crno-belom dresu (2:0).

Partizan je nešto slabije ušao u drugo poluvreme. To je IMT iskoristio i smanjio rezultat. Radočaj je uputio loptu sa desne strane, bio je unutar kaznenog, a Markovića je kačila i završila u mreži (2:1). Zaigrali su ozbiljnije izabranici Igora Duljaja, pretili su, ali sevnula je kontra koja je umalo donela izjednačenje. Kovačević je promašio loptu, Luković je stigao do nje, namestio se i sjajno šutirao, a prečka je bila saveznik ekipe Igora Duljaja.

Već u narednom napadu je udarac Kastilja izblokirao Lambulić, a posle nekoliko minuta je sudija Stojanović dobio poziv iz VAR sobe i ispostavilo se da je štoper gostiju igrao rukom Zahidu je Gordić odbranio udarac sa bele tačke, ali Norvežanin je uz dosta sreće postigao gol (3:1). Mogao je Partizan posle toga da postigne još koji pogodak. U tom periodu se izdvojila stativa Goha, kao i crveni karton Radočaja. Svi su mislili da je utakmica faktički rešena, ali tako nisu mislili “traktoristi”. Posle izgubljene lopte Nikolića, usledila je dobra tranzicija i Filipović je napravio penal. Luković je bio siguran egzekutor (3:2). Nisu gosti mogli više od toga. Partizan je iskoristio igrača više i potvrdio pobedu. Prvo je Kastiljo na asistenciju pogodio mrežu, a trijumf je ukrasio Goh (5:2).