PARTIZAN POBEDIO BUDUĆNOST ZA DRUGO MESTO NA TABELI ABA LIGE

(31.1.2024) – Derbi 25. kola ABA lige između Budućnosti i Partizana doneo je uzbudljiv susret u kojem je trijumf i  drugo mesto uoči plej-ofa pripalo posle velike borbe gostima sa 89:83.

Posle potpuno ujednačenog prvog poluvremena u prvim minutima treće deonice, zahvaljujući poenima Doužera i trojkom Kaminskog gosti su za četiri minuta stigli do tada maksimalnih +7 – 48:55. Budućnost je uspevala koševima u serijama da smanji prednost na 60:63 i 74:76, a priliku da dođu u vođstvo propustili su kod rezultata 79:80.Pogodio je potom Panter, po prvi put posle dužeg perioda bez košgeterskog doprinosa, da bi Makundu zakucavanjem preko Ledeja najavio veliku dramu na ulasku u poslednji minut – 81:82. Ključne poene na susretu postigao je Zek Ledej u završnici meča, posebno trojkom za 83:87 i tako doneo zlata vrednu pobedu svojoj ekipi, posle 15 dana odsustva zbog smrti oca.

Crno-beli su sada na učinku 19-6 uz 2-0 u međusobnom skoru protiv crnogorskog predstavnika na drugom mestu i bez pritiska dočekuju duel poslednjeg kola sa Zadrom.

Partizan je do trijumfa predvodio sjajni Zek Ledej sa 22 poena, Kevin Panter je dodao 19, a Džejms Naneli 15. Dvocifreni su bili još Frenk Kaminski sa 11 i Pi Džej Doužer sa 10 poena.

Flečer Megi bio je najefikasniji u redovima Budućnosti sa 17 poena, Kenan Kamenjaš je postigao 14, 10 je dodao Frimen, a osam Tanasković.

Partizan sad već polako može da se okreće predstojećem plej-ofu regionalnog takmičenja, dok će od večeras razmišlajti ka putovanju za Berlin gde ih u četvrtak očekuje okršaj sa Albom u pretposlednjem kolu Evrolige.

U drugoj nedeljnoj utakmici ABA lige Mega je upisala šestu uzastopnu pobedu pobedivši Split 92:78.

Tokom prve deonice dvojac Fanderburk – Saliven pravio je probleme odbrani domaćeg sastava i ujedno bio najzaslužniji za prednost gostiju 25:22. Na drugoj strani za igru su bili raspoloženi Đurišić i Miljenović koji su režirali preokret Mege na poluvremenu 49:42, a njima se priključio Jelavić početkom drugog poluvremena što je rezultiralo serijom od 12:0 u korist domaćih, čime je prednost Mege u jednom trenutku iznosila maksimalnih plus 17.

Najefikasniji kod pobednika bio je Đurišić sa 31 poenom, Miljenović 20 i osam skokova, a Jelavić je meč završio sa 12 poena. Na drugoj strani istakao se Fanderburk sa 25 poena i sedam skokova, dok su Šorter i Perković dodali po 11 poena.

Tim Marka Baraća trenutno zauzima peto mesto na tabeli sa skorom 15-10 koliko ima i četvrtoplasirana Cedevita Olimpija, dok je Split deveti sa skorom 11-14.