PARTIZAN POBEDIO CEDEVITA OLIMPIJU ZA FINALE ABA LIGE

(6.6.2023) – Košarkaši Partizana pobedili su Cedevita Olimpiju u „Areni“ rezultatom 90:71 i plasirali se u finale ABA lige.

Izabranici Željka Obradovića furiozno su ušli u majstoricu protiv tima iz Ljubljane i već posle četiri minuta igre stigli do dvocifrene prednosti. Ipak posle snažnih naleta Smailagića i Madara, gosti su preko sjajnog Matkovića uspeli da se vrate u meč i održe korak sa Partizanom.

Polako, ali sigurno gosti su ulazili u ritam, a onda je proradio Rebec. Šuter Cedevite je prvo pogodio sjajnu trojku sa devet metara, a onda i položio posle odličnog prodora. Alibegović je potom vezao tri poena i doneo gostima izjednačenje.

Od tog trenutka igrači Partizana su igrali mnogo bolje u odbrani, Lesor je praktično „zaključao“ Rebeca, a Kevin Panter, Zek Ledej i Džejms Naneli pogađali iz svih uglova. Upravo je kapiten Parnog valjka u samoj završnici druge deonice pogodio za tri i vratio dvocirenu prednost beogradskom timu (+11) za veliku prednost na poluvremenu – 41:31.

Nastavio je sa dominacijom Partizan i u nastavku, Džejms Naneli je sa četiri vezana poena prekinuo tišinu crno-belih na startu treće doenice, a gosti nisu imali rešenja za disciplinovanu igru Parnog valjka u odbrani i poene pronalazili samo kroz slobodna bacanja. Domaći su u poslednji kvartal ušli sa 12 poena „viška“ – 65:53.

Kasnije je Partizan išao i do +28 (86:58) u četvrtoj deonici, pa je pitanje finaliste ABA lige bilo rešeno mnogo pre poslednjeg zvuka sirene.