PARTIZAN POBEDIO FENERBAHČE POSLE NEIZVESNOG KRAJA UTAKMICE

Partizan je večeras u gostima bio bolji od Fenera rezultatom 73:72 u okviru 15. kola Evrolige. Heroj meča bio je povratnik Aleksa Avramović!

Košarkaši Željka Obradovića slavili su nakon velike drame protiv turskog velikana.

Videli smo zadovoljavajuće izdanje od strane Partizana tokom prvih 20 minuta. Velika borba viđena je u prvoj deonici. Egzum je dobro otvorio meč, ali je rano ušao u probleme sa faulovima nakon čega je ušao Madar. Mladi Izraelac je uneo potrebnu energiju i napravio nekoliko sjajnih poteza. Na drugoj strani odlični su bili Pjer, Kalates, Vilbekin i Džejkiri tokom celog prvog poluvremena.

Raspucali su se Panter i Lesor tokom drugog kvartala čime je Partizan uspeo da dođe u prednost. Međutim, pred kraj poluvremena razigrao se Hejs koji je najzaslužniji za prednost Fenera pred odlazak na poluvreme.

Bolje je drugo vreme otvorio Fener. Raspucao se Vilbekin, dok je Kalates bez većih problema beležio poene i pravio probleme odbrani Partizana. Tokom treće deonice Panter i Lesor su držali crno-bele u životu što se ispostavilo kao ključno u nastavku utakmice.

Tokom poslednje deonice odlično je igrala čitava ekipa Partizana. Veliku energiju pokazao je Lesor, dok je Papapetru bio sjajan u odbrani. Međutim, šou je na kraju ukrao Aleksa Avramović.

Prvo je Ledej na minut do kraja vezao četiri poena i doneo izjednačenje, da bi nakon toga Avramović skokom u napadu i poenima sa linije slobodnih bacanja doneo prednost na tri i po sekunde do kraja gostima.

Imao je napad Fener, ali je Papapetru ukrao loptu i rešio pitanje pobednika.

Najefikasniji u taboru Partizana bili su Lesor i Panter sa po 12 poena, dok je deset dodao Egzum. Na drugoj strani istakli su se Vilbekin sa 14 i Pjer sa poenom manje.

IZVOR: MERIDIAN SPORT