PARTIZAN POBEDIO PANATINAIKOS ODLIČNI PANTER, DABL-DABL LESORA

Košarkaši Partizana odigrali su meč šestog kola Evrolige protiv Panatinaikosa u OAKA areni i pobedili rezultatom 91:89. Trener Partizana Željko Obradović je prvi put po povratku iz privremene pauze u karijeri i preuzimanja crno-belih kročio na parket domaćeg tima.

Partizan nije mogao da računa na Džejmsa Nanelija, Alena Smajlagića i Aleksu Avramovića. Na treneru domaćih Dejanu Radonjiću bilo je da odluči da li će povređene Nejta Voltersa i Endrua Endruza staviti u sastav.

Startne petorke:

Panatinaikos: Ponitka, Bejkon, Li, Vilijams, Papajanis

Partizan: Madar, Panter, Papapetru, Ledej, Lesor

Prva četvrtina: Panatinaikos – Partizan 16:31

Vilijams stiže do prve trojke. Prvo poeni, pa onda dve uzasopne asistencije Pantera za Ledeja i najveću prednost gostiju od starta meča 27:13. Kevin Panter u poslednjoj sekundi pogađa trojku uz faul, 14 poena u prvoj deonici. Panajotis Kalajcakis pogađa neverovatnu trojku sa “Dušan Kecman” distance.

Kevin Panter sa osam metara daje trojku za svojih 20 poena u prvom poluvremenu! Posledlji napad u poluvremenu završava Egzum prodorom i košem uz faul.

Kraj prvog poluvremena! Panatinaikos – Partizan 41:54

Treća četvrtina:

27. minut. Rezultat je glasio 57:63. Trojka Anđušića za plus četiri. Lesora faulira Gudaitis, on siguran oba puta sa penala. Vilijams promašuje jako težak šut za tri preko ruke. Gerdaitis pravi faul nad Anđušićem Tajm-aut Radonjića. Po povratku na teren Anđušić rutinski rešava slobodna bacanja.

Kraj treće deonice obeležilo je vođstvo Partizana rezultatom 68:64

Utakmica je na kratko bila prekinuta jer su navijači Panatinaikosa iz prvog reda šutnuli reklame pokraj aut linije.

Najefikasniji igrač utakmice bio je fantastični Amerikanac Kevin Panter sa 29 poena jednim skokom i 4 asistencije. Francuz Matias Lesor ostvario je dabl-dabl učinak, 15 poena, 11 skokova i 2 asistencije. U ekipi Panatinaikosa najbolji je bio Nejt Volters koji je zabeležio 17 poena, 3 skoka i 4 asistencije.