PARTIZAN POBEDIO TSC U NEIZVESNOM I UZBUDLJIVOM MEČU, UROŠEVIĆ REŠIO UTAKMICU

Fudbaleri Partizana savladali su TSC 3:2 u utakmici 18. kola Super lige Srbije.

Sastavi timova:

TSC: Ilić, Stojković, Stojić, Petrović, Antonić, Đakovac, Kuveljić, Cvetković, Ilić, Jovanović, Ratkov

Partizan: Popović, Saničanin, Vujačić, Ilić, Živković, Urošević, Pantić, Fejsa, Diabate, Natko i Rikardo Gomeš

Odličnu fudbalsku predstavu priredili su fudbaleri domaćeg TSC-a i Partizana u Bačkoj Topli, a na kraju su crno-beli odneli sva tri boda nakon preokreta sjajnim golom Slobodana Uroševića u 86. minutu.

Furiozno je TSC počeo ovaj meč, i već nakon 75 sekundi na semaforu je stajalo 1-0.

Đakovac je primirio dugu loptu, zaobišao golmana crno-belih i uspeo da vrati pas na ivicu šesanesterca gde je spreman čekao Ratkov koji je šutirao jako i precizno.

Nastavio je tim Žarka Lazetića da kontroliše tempo utakmice, imali su posed i bili mnogo konkretniji od rivala.

Ipak, iz prve prave prilike na meču Partizan je bio neumoljiv.

Igrao se 42. minut kada je Danilo Pantić sjajno opazio Rikarda u šesnaestercu, a napadač crno-belih je vratio loptu do Natha koji je veoma precizno gađao sa 17 metara za izjednačenje – 1:1.

Ovo je bio i konačan rezultat prvog dela igre u kojem je TSC objektivno zaslužio više od nerešenog rezultata.

U drugom poluvremenu zatišje. I tako sve do 70. minuta kada počinje pravi spektakl.

Prvo je Đakovac nespretno intervenisao u svom kaznenog prostoru, lopta se odbila do Siniše Saničanina koji je savladao golmana domaćih za preokret u Bačkoj Topoli.

Ali, onda stiže i odgovor TSC-a.

U 80. minutu Cvetković je nakon loše reakcije odbrane Partizana uputio centaršut i pronašao na drugoj stativi Mirčevskog koji je doneo izjednačenje – 2:2.

A onda- lepotica kapitena Partizana koja je rešila meč.

Igrao se 86. minut. Nakon faula nad Rikardom, Urošević je na nekih 20 metara od gola namestio loptu i “raspalio” za 3:2.