PARTIZAN POBEDIO VIRTUS U BOLONJI

(7.3.2023) – Partizan je gostovao Virtusu iz Bolonje u okviru 27. kola Evrolige i slavio rezultatom 88:79.

Odlično je Partizan započeo ovaj meč. Raspucani su bili Madar, Naneli, a posebno Panter koji je bio nezaustavljiv tokom prvih deset minuta igre. Angažovani su bili crno-beli i u odbrani iz koje su u nekoliko navrata dobijali lake poene iz kontre.

Međutim, pred kraj prve deonice razigrali su se Odželej, Žaite i Bako uz sjajnog Teodosića i smanjili zaostatak na minus dva.

Tokom druge deonice odličnu simultanku imao je Pajola koji je početkom ovog perioda doneo prednost Virtusu koji je iskoristio loš period Partizana i uspešno iskontrolisao tempo igre do kraja prvog poluvremena.

Ponovo je Partizan silovito krenuo treću deonicu, baš kao i prvu. Smailagić i Naneli predvodili su napad gostiju koji su ubrzo došli do plus pet. Međutim, onda je usledila serija Virtusa preko Žaitea koji je pravio velike probleme centrima Partizana.

Kada se na to doda veliki broj izgubljenih lopti u ovom period jasno je kako su domaći igrači preokrenuli rezultat. U tom trenutku odgovornost je preuzeo Naneli koji je uz Egzuma bio najzaslužniji za plus dva pred poslednju deonicu.

U poslednjoj deonici videli smo košarkašku rapsodiju crno-belih. Odličan je bio Smailagić, kao i Egzum koji je sa nekoliko snažnih zakucavanjima digao navijače Partizana na noge.

Vraćao se Virtus preko sjajnih Teodosića i Mikija, ali je ekipa Željka Obradovića uspešno odbila nalet domaćina za bitnu pobedu i korak bliže ka TOP 8 fazi.

Najefikasniji kod pobednika bili su Egzum sa 17 poena i po sedam skokova i asistencija, isti košgeterski učinak imao je Panter, poen manje dodao je Naneli, dok je Madar brojao do 11 i Ledej do deset.

Na drugoj strani istakli su se Žaite sa 14 poena, Miki sa 13 poena i devet skokova, a Miloš Teodosić je imao dabl-dabli učinak sa 11 poena i 11 asistencija.