PARTIZAN POBEDIO VOŽDOVAC I ZAVRŠIO NEUSPEŠNU SEZONU

(27.5.2023) – Fudbaleri Partizana na uspešan način su spustili zavesu na tmurnu sezonu 2022/2023 u Superligi, savladavši Voždovac rezultatom 2:1.

Vidno su podigli formu crno-beli od “večitog” derbija, ali na njihovu žalost to se dogodilo kasno da bi se osvojilo drugo mesto, koje su ispustili tokom katastrofalnog proleća.

Ovako, moraće da se zadovolje četvrtom pozicijom i plasmanom u kvalifikacije za Ligu konferencija, gde će startovati od trećeg kola.

U predigri ovog susreta mogli smo da vidimo omladinsku selekciju kluba iz Humske, koja je remizirala sa Brodarcem u poslednjem kolu, ali je već uveliko overila titulu, koju je potom i proslavila sa navijačima, a njima su se pridružili i kadeti, koji su u ludom finišu uspeli da prigrle pehar, pa ako nečim ima Partizan da se ponosi posle svega, onda su ti mladi momci.

Sam početak duela nam nije doneo ništa zanimljivo. Kiša nije prestajala da pada, verovatno je time i ubila želju igračima za boljom igrom, ali se sve okrenulo od 26. minuta, pošto do tada ništa nije viđeno na terenu, osim inicijative crno-belih, te nastavak rata “grobara” sa upravom kluba.

Dijabate je uneo loptu sa desnog boka, driblingom se oslobodio Damjanovića i udarcem unutrašnjim delom stopala je pogodio dalji ugao. Frapantan podatak je da je ovo tek drugi pogodak driblera iz Malija.

To je trglo iz sna domaće igrače i krenuli su da sevaju napadi ispred gola gostiju. Već u narednom minutu je Dijabate mogao da duplira prednost, ali je šutirao glavom pored stative.

Oprobao je potom i Urošević udarac sa distance, ali je Krunić sjajno odbranio njegov pokušaj. Usledila je nova prilika za Dijabatea posle Nathove lopte iza leđa odbrane, stigao je tik ispred golmana gostiju, prebacio ga je, ali nije lopta išla ka golu. Ipak, stigao ju je pre nego što je napustila granice igrališta, uputio je udarac desnom nogom, ali se Krunić vratio i odbranio.

Naplatio je Partizan svoju igru u 35. minutu. Urošević je poslao pas na 16 metara sa boka, Natho odmah proigrao Meniga, koji je prihvatio loptu i lepo pogodio mrežu Krunića.

Nisu se crno-beli zaustavili, te je Holanđanin imao priliku da postigne drugi pogodak na meču, ali je traljavo pokušao da “bocne” Krunića.

Imao je i Rikardo svoje momente. Pred početak meča je dobio nagradu za igrača sezone po izboru navijača Partizana, ali nije u dve šanse za njega koje mora da rešava zatvorenih očiju se nije proslavio. Prvo je izašao jedan na jedan sa golmanom gostiju, ali je pogodio stativu, a nekoliko desetina sekundi kasnije nakon oduzete lopte na sredini, zaobišao je Krunića, ali je uspeo da prebaci ceo gol, umesto da pogodi praznu mrežu.

Iskoristio je Duljaj povoljan rezultat, te je na poluvremenu ubacio Mateju Stjepanovića, koji je tako debitovao u prvom timu na zvaničnim utakmicama.

Zapretio je Partizan preko Kolorada na startu drugog dela, šutirao je sa distance Kolumbijac, ali je Krunić bio na mestu.

Zapretio je Voždovac prvi put ozbiljnije na meču preko Ivezića, ali je kapiten “zmajeva” bio neprecizan. Prethodno je Popović ispustio loptu u začetku ove akcije, ali se ubrzo iskupio.

Rikardo je imao i treću veliku šansu na meču, ali na kraju nije uspeo da poveća svog golgeterski saldo. Predriblao je Krunića, ali je oklevao i golman gostiju je uhvatio loptu.

Nakon toga je Duljaj poslao na teren još tri “bonus” igrača – Baždara, Jevremovića i Petkovića.

Kontrolisao je Partizan igru, ali nije uspevao da “prelomi” utakmicu.

U listu igrača koji su promašili dobre šanse se upisao i Samed Baždar, čiji udarac levom nogom sa ivice kaznenog je završio pored desne stative.

Kako to obično biva, kazna je stigla. Mitrović je lepo pronašao Teodorovića, koji je iskosa spoljnim delom stopala uspeo da savlada Popovića u 79. minutu. Već u narednom napadu je Voždovac imao dobru šansu da poravna rezultat, ali Matić sa nekih 20 metara šutirao direktno u čuvara mreže crno-belih.

Osokolio se Voždovac nakon toga, te je krenuo konkretnije ka protivničkom golu. U 89. minutu “zmajevi” propuštaju najbolju priliku za izjednačenje. Nešković je uspeo sa penala da šutira pored Vujačića, ali je malo pored stative završila njegova lopta.

Uspeo je Partizan da sačuva stečenu prednost, skupo su mogli da ga koštaju promašaji, ali ovoga puta nije ga stigla cela kazna. Sada je vreme za analizu i kao što su navijači poručili preuzimanje “odgovornosti” za sva dešavanja u ovoj sezoni, gde je ozbiljno doveden u pitanje ugled kluba.