PARTIZAN POKLEKAO U PIREJU POSLE PRODUŽETKA

(19.10.2023) – Košarkaši Partizana izgubili su nakon produžetka protiv Olimpijakosa u Pireju u utakmici četvrtog kola Evrolige sa 98:94.

Crno- beli su dobro ušli u meč i već na početku stekli prednost od 8:5, posle prednost Olimpijakosa od 5:3. Partizan je došao do prednosti posle trojke Kaminskog. Nažalost po crno- bele posle toga je usledila serija Olimpijakosa od 8:0, a skok igra u napadu nije bila na zavidnom nivou, što je bio veliki problem za tim Željka Obradovića i na prošloj utakmici protiv Barselone.

Imali su crno- beli velike probleme u odbrani u tim trenucima. Seriju domaćih je tada prekinuo Zek Ledej koji je bio najraspoloženiji u ekipi Partizana i postizao je poene iz nekih teških situacija, čime je održavao svoj tim u igri.

Uspeo je Partizan do kraja prve četvrtine da smanji prednost ekipe iz Pireja na 24:20, nakon poena Doužera, ali se Nikola Milutinov postarao da odvede Olimpijakos na plus sedam.

U drugoj četvrtini je Olimpijakos dodatno pojačao energiju u odbrani, dok je na drugoj strani ekipa Partizana dosta teško dolazili do poena. Prednost Olimpijakosa se povećavala i u jednom trenutku u ovom kvartalu na plus 12. Partizan je preko Ledeja, koji je vukao ekipu u drugoj četvrtini nekako održavao pristojan minus crno- belih. Do kraja prvog poluvremena Partizan je uspeo da svede rezultat na 49:43

U drugom poluvremenu viđena je potpuno druga slika u odnosu na prvo. Alen Smailagić je perfektno otvorio treću četvrtinu sa serijom šuta za tri poena i doneo prednost crno- belima koja je iznosila 18:2. Šampion ABA lige je dosta lakše dolazio do poena i ono što je bitno, dobro su hvatali skok u napadu. Prednost crno- belih je rasla, a Alenu se pridružio i Kevin Panter čime je cela ekipa Partizana zaigrala znatno bolje. Do kraja treće četvrtine, Partizan je uspeo da održi prednost i u poslednju četvrtinu uđe sa velikih plus 10 (69:59).

Kako je vreme odmicalo tako se topila prednost Partizana. Crno- beli su dosta grešili u odbrani, jer su u nekoliko navrata košarkaši domaćih ostajali sami. Kada su se svi nadali da će Partizan posustati, tada lopta dolazi u ruke Džejmsa Nanelija, koji u poslednjim sekundama regularnog dela pogađa koš za tri poena, čime utakmicu odvodi u produžetak (85:85).

Tu je junak bio Larencakis, koji je odigrao najbolju utakmicu u ovoj sezoni Evrolige. Pogodio je sva slobodna bacanja koje je izveo. Olimpijakos je igrao veoma agresivnu odbranu i uprkos tome Partizan se do kraja meča držao u životu, ali je na kraju ipak poklekao i upisao treći poraz u ovoj sezoni Evrolige.

Nakon utakmice, na konferenciju za medije izašao je Željko Obradović i rekao sledeće:

„Ako igrate utakmicu ovako kako smo je mi igrali večeras, mislite da imate mogućnost da pobedite. Verujem da smo mi izgubili veliku šansu večeras, ali kako god, želim da čestitam Olimpijakosu na pobedi. Prvo poluvreme nam je bilo problem, izgubljene lopte i skokovi u napadu Olimpijakosa. Iako je igra bila na tom nivou, bio je dobar rezultat za nas, gubili smo samo šest poena. Veoma sam srećan zbog načina kako je moj tim reagovao u drugom poluvremenu, da kažemo da su neke odluke koje smo doneli bile loše i verujem da smo zbog toga izgubili meč. Druga stvar koja je veoma važna jeste što smo igrali bez dva visoka igrača, Kaminskog i Smailagića. To je bio najveći problem za nas“, poručio je Obradović.

Najefikasniji u timu Partizana je bio Zek Ledej sa 18 poena, jedan manje je imao Panter, dok je Smailagić ubacio 16 poena.

Kod Olimpijakos se istakao Jorgos Larencakis je bio najbolji sa 19 poena, Milutinov je imao 16 poena, Piters je ubacio 15 poena.