PARTIZAN PONOVO SLAVIO POSLE PRODUŽETKA

(5.12.2023) – Košarkaši Partizana savladali su Monako posle produžetka rezultatom 89:85 u 12. kolu Evrolige.

Košarkaši Partizana su sjajno otvorili meč i nošeni igrom Kevina Pantera brzo stekli veliku prednost. U prvih minut i po igre nije bilo poena na obe strane, a onda su usledila maestralna četiri minuta crno- belih i vođstvo 11:2. Kevin Panter je ubacio trojku, pa dvojku, a onda je i Bruno Kaboklo zakucao u kontri. Saša Obradović je zvao tajm- aut i time ohladio crno- bele. Domaći su potpuno stali, pre svega ofanzivno, a “kneževi” su polako hvatali ritam.

Monako je stigao do serije 10:1 i izjednačenja, a zatim i preokreta. Trojkom Kembe Vokera i košem uz faul Alfe Dialoa, Monako je vodio 20:23. Trener Partizana je morao u igru da vrati Kevina Pantera i on je odmah doprineo, odbranom i asistencijom, da se rezultat vrati u egal. Monako u tim momentima kreira novu seriju 8:0 i odlepljuje se u odnosu na rivala (25:31) zakucavanjem iz ofanzivnog skoka Donte Hola. Partizan uzvraća udarac preko Džejmsa Nanelija, dvojkom, pa trojkom, ali se na veliki odmor otišlo sa plus tri u korist francuskog tima (32:35).

Treća deonica donela je novu neizvesnost i rezultatski egal, a Partizan je rezultatski zaostatk stigao kada je Kevin Panter ubacio neverovatnu trojku iz desnog ćoška. Dobio je loptu u bezizlaznoj situaciji, a onda šutirao i pogodio uz faul. Preokret na plusa dva i do samog kraja tog dela igre videli smo igru koš za koš, a u poslednjih 10 minuta ušlo se sa 51:51 na semaforu.

Poslednji kvartal je Majk Džejms otvorio sa dve “solirane” akcije, a Partizanu su prednost od dva poseda doneli Doužer dvojkom i trojkom, te Anđušić za 58:53. Stigao je Partizan i do 63:55, a zatim je Anđušić imao otvorenu trojku za plus 11 i nije je pogodio. Tada kreće povratak Monaka, koji pravi seriju i dolazi trojkom Džejmsa do 65:64. Kada je Motejunas poentirao za 66:66, ušlo se u potpuni egal u završna dva minuta.

Kaboklo je sa 2/4 sa penala doneo 68:66, a onda Pi Džej Doužer odigrao fenomenalnu odbranu nad Džejmsom, da bi se Kevin Panter zaleteo u kontri, jedva izdržao na nogama i poentirao za 70:66. Bilo je to 22 sekunde pre kraja, a par sekundi je bilo potrebno Majku Džejmsu da pogodi trojku. Zatim je Naneli na 10 sekundi pre kraja ubacio dva penala za 72:69, a onda je odluka bila da se ne pravi faul i Džejms je ubacio novu trojku baš preko Nanelija. Na dve sekunde pre kraja Željko Obradović je zvao tajm- aut i Panter nije uspeo da pogodi iz levog ćoška, pa se otišlo u produžetak.

Ponovo je Kevin Panter povukao ekipu u dodatnih pet minuta, i to prodorom, trojkom, pa sa linije penala. Ukupno je vezao sedam poena i doneo razliku koju Partizan opet nije uspeo da sačuva. Motejunas je održavao Monako u životu, da bi poenima Brauna u kontri i Lojda sa zvukom sirene “kneževi” čak poveli. Partizan je brzo vratio prednost na svoju stranu, a u penal završnici je ipak uspeo da privede meč kraju.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je kapiten Kevin Panter, koji je postigao 25 poena, dok je Džejms Naneli dodao 23. Pi-Džej Doužer je ubacio 15, a Bruno Kaboklo 13 poena.

Kod gostiju, najbolji je bio Donatas Motiejunas, koji je postigao 23 poena, dok je Majk Džems dodao 16.