PARTIZAN PORAŽEN KOD KUĆE OD VALENSIJE

Košarkaši Partizana poraženi su u Areni, pred 14.876 gledalaca posle produžetka, od ekipe Valensije rezultatom 100:96 (21:21, 16:22, 23:21, 24:20, 16:12).

Najbolji u redovima Partizana bio je Matijas Lesor sa 22 poena i deset skokova, Kevin Panter je dodao 19, Džejms Naneli 15, dva poena manje je ubacio Jam Madar, dok je Zek Ledej postigao 12.

Valensiju su do pobede vodili Hasijel Rivero sa 22 i Džejms Veb sa 18 poena, Havijer Lopes Arostegi je dodao 17, a Džared Harper je meč završio sa 14.

Meč je u “regularnom” delu završen 84:84, a Valensija je u dodatnih pet minuta boljom igrom stigla do pobede.

Partizan posle 11. kola u Evroligi ima četiri pobede i sedam poraza. Valensija ima skor od pet trijumfa i šest poraza.

Valensija je bolje otvorila meč i povela 6:3, prva četvrtina je završena rezultatom 21:21.

Partizan je u 18. minutu uspeo da priđe na 34:36, serijom 9:1 u finišu druge četvrtine prvo poluvreme je rešio u svoju korist 43:37, a u poslednju četvrtinu ušao je sa prednošću 64:60.

Usledila je neizvesna završnica, Panter je pogodio dva od tri slobodna bacanja i izjednačio na 82:82. Harper je na 20 sekundi pre kraja pogodio za 84:82. Panter je izjednačio na 84:84, a Kris Džons je promašio šut u poslednjim sekundama za pobedu. Valensija je igrala bolje u dodatnih pet minuta i stigla do pobede od 100:96.

U ostala četiri meča 11. kola Evrolige: Alba – Barselona 86:88, Efes – Olimpijakos 82:71, Asvel – Monako 75:84 i Baskonija – Armani 78:62.

Partizan će u narednom kolu, osmog decembra igrati sa Crvenom zvezdom kao domaćin.