PARTIZAN PORAŽEN OD OLIMPIJE U MILANU

(9.3.2023) – Košarkaši Željka Obradovića upisali su i 13. poraz u Evroligi, pa će trka za plasman u TOP 8 biti uzbudljiva do samog kraja.

Sa druge strane Armani je upisao 11. trijumf i pokušaće u preostalih šest utakmica da se umešaju u borbu za osam najboljih.

Otvorili su crno-beli odlično meč, poveli sa 10:2, imali i prednost od devet poena prednosti u prvoj deonici, a onda je usledila “dosadna” druga četvrtina, gde se Armani vratio u meč.

Malo poena na obe strane uzrokovalo je da se na poluvreme ode sa rezultatom 30:29 u korist domaćina, a Partizan je u nastavku meča tražio način kako da vrati prednost.

Ipak, to im ovoga puta nije pošlo za rukom, “manekeni” su čekali svoju priliku i prelomili meč serijom od 10:0 početkom poslednje četvrtine, kada im je bukvalno sve polazilo za rukom i priveli meč kraju.

Podsetimo, Armani je u sva četiri meča sa srpskim klubovima odneo pobede.

Bili Beron je bio najefikasniji sa 14 poena u taboru Armanija, Dejvis je upisao 12, a Nejpir 10.

U Partizanu, Panter je postigao 15 poena, Lesor 11, a Egzum je meč završio sa 10 koševa.

Crno-bele već u ponedeljak očekuje Večiti derbi u ABA ligi, a u četvrtak igraju protiv Efesa u Istanbulu.

Armani u narednom kolu gostuje Realu u Madridu.