PARTIZAN POSLE PENALA POBEDIO MOSKOVSKI DINAMO

(3.7.2024) – Na startu Bratskog Kupa u Rusiji fudbaleri Partizana zabeležili su trijumf nad moskovskim Dinamom posle boljeg izvođenja jedanaesteraca, nakon 2:2 u regularnom delu.

Dominirao je Dinamo celim tokom susreta, stekao dva gola prednosti zahvaljujući Lepskom i Grulevu, a onda to prokockao za svega tri minuta i omogućio vicešampionu Srbije da odvede meč u penale.U završnici utakmice prvo je na asistenciju Severine precizan bio Nikolić, da bi potom grešku protivničkog golmana kaznio Šćekić.

Inače sjajni Aleksandar Jovanović je sa dve odbrane doneo pobedu Partizanu, dok su golove za crno-bele dali Natho, Živković i Nikolić.

Trijumf je ostao u senci povrede kapitena – Svetozara Markovića, koji je napustio teren početkom drugog poluvremena.

Rezultati ostalih prijateljskih utakmica: Seged – Tekstilac 2:1, Niređhaza – Napredak 1:3, TSC – Slovačko 1:1.