PARTIZAN POSLEDNJI NA TURNIRU U ATINI

(24.9.202) – Minhenski Bajern savladao je Partizan 99:95 u meču za treće mesto turnira “Pavlos Janakopulos” u Atini.

Crno-beli su tako završili turnir sa evroligaškim ekipama na poslednjem, četvrtom mestu.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Korsli Edvards sa 20, poena, Obst je dodao 16, Bonga je upisao dabl-dabl (11 poena, 10 skokova), dok se u redovima Partizana istakao Džejms Naneli sa 18 poena, Kaminski sa 15 i Smailagić sa 13 poena.

Ovaj meč je umnogome podsetio na jučerašnji protiv Efesa. Izabranici Željka Obradovića odigrali su skor osavršeno poluvreme nakon kojeg je usledio ozbiljan pad u intenzitetu i igri.

Treća četvrtina donela nam je nastavak šuterske egzibicije na obe strane, a Partizan je bio daleko bolji rival u prvih pet minuta što mu je i donelo maksimalnih +12 (72:60).

Umesto tačke na susret usredila je neverovatna serija 18:0 krajem treće deonice minhenskog tima za totalni preokret – 72:78.

Sredinom poslednje četvrtine tim iz Humske je uspeo da preokrene i stigne na pol koša zaostatka (87:86), ali je Edvards trojkom na tri minuta do kraja ponovo odlepio Bajern. Brzih pet poena Nanelija doneli su poslednje vođstvo na meču crno-belima, ali je Edvards novom trojkom praktično stavio tačku na meč  – 93:97.

Crno-beli su imali još jednu šansu za izjednačenje i produžetak, ali bezuspešno pa je Bajern u narednom napadu polovičnim učinkom sa linije penala postavio konačan rezultat- 95:99.

U finalnoj utakmici Panatinaikos je savladao Efes 70:69.

PAO je vodio tokom većeg dela utakmica, sredinom treće četvrtine serijom 12:0 sa maksimalnih +14 (49:35), ali poslednja četvrtina donela je potpuni preokret. Klajburn je na minut do kraja meča postigao poene za pola koša zaostatka (68:67), a nakon faula Slukasa Brajant je doneo prednost Efesu – 68:69. Reagovao je Ataman tajmautom, a nakon nekoliko promašaja Slukas je 10 sekundi pre kraja meča rešio pitanje pobednika – 70:69.