PARTIZAN RUTINSKI SAVLADAO ASVEL PRED “VEČITI DERBI”

(2.1.2023) – Košarkaši Partizana slavili su protiv Asvela rezultatom 90:77 u meču 18. kola Evrolige.

Osim uvodnog egala i serije od sedam poena, kojom se Asvel od 18:10 vratio do egala, nikakve neizvesnosti više nije bilo. Partizan je u drugoj deonici slomio otpor gostiju serijom koju je načeo Ognjen Jaramaz sa šest vezanih poena, nadovezao se trojkom Džejms Naneli, a tačku je na isti način stavio Alen Smailagić za 41:24. Do kraja prvog poluvremena je Kevin Panter trojkom doneo i plus 20, a domaći se tu nisu zaustavili.

U trećoj deonici su bili nemilosrdni prema Asvelu i tu šutersku rapsodiju pretvorili u maksimalnih 31 poen razlike. U trenucima kada su crno- beli dostigli maksimalnu tačku, krenuo je pad u igri tima Željka Obradovića. Najpre kroz izgubljene lopte krajem treće deonice, a onda i vrlo slabim napadom početkom četvrte. Na sve to, Asvel je počeo da ubacuje sve što je ispalio za tri poena, pre svih Majk Skot, pa se razlika ekpresno prepolovila do 71:56.

Kompletnu poslednju četvrtinu će Željko Obradović sasvim sigurno zameriti svojim rezervistima, s obzirom da je do tada stratnu petorku i najbitnije igrače vratio na klupu, kako bi bili odmorni za “večiti derbi”.

Duel između Crvene zvezde i Partizana na programu je u četvrtak od 20 časova.