PARTIZAN SAVLADAO ALBU IZ BERLINA U BEOGRADU

(2.3.2023) – Košarkaši Partizana savladali su Albu rezultatom 88:74 u okviru 26. kola Evrolige.

Crno-beli su se mučili u prvom poluvremenu, nisu mogli da se adaptiraju na atipičnu igru gostiju, te su tokom većeg dela u prvih 20 minuta bili u zaostatku. Ipak, fantastičnom trećom četvrtinom su prelomili utakmicu i došli su do pobede.

Služio je Albu šut za tri poena u prvoj četvrtini. Nije na najbolji način Partizan otvorio susret, te je konstantno bio u zaostatku. Trgao se Parni valjak, pa je trojkom Papapetrua okrenuo rezultat, pa je otišao na +4, ali je Timan trojkom uz zvuk sirene spustio razliku na -1.

Opet su gosti bolje počeli drugu četvrtinu, Alba je lako rešavala napade i preuzela je vođstvo. Ipak, onda se javio Aleksa Avramović i svojim trojkama je vratio Partizan u život, a trećom uzastupnom je i doneo prednost svom timu. Ali, vratili su se gosti u igru, pa su u jednom trenutku stigli i do +7, međutim, pokazali su crno-beli reakciju i na pauzu su otišli sa dva poena zaostatka.

Usledila je treća četvrtina i ključni momenti Partizanove pobede. Smailagić je trojkom otvorio drugo poluvreme, a odbrana je krenula da radi svoj posao i tokom cele deonice je bila perfektna. Na nju su se nadovezale trojke Alekse Avramovića, pa Danila Anđušića koje su i prelomile utakmicu. Svojom petom trojkom je Avramović odveo Partizan na +20, a potom je za kraj savršenih 10 minuta i Panter pogodio hitac za tri poena.

Opušteno su crno-beli ušli u poslednju deonicu, što je moglo da im napravi dosta problema. Imali su 24 poena prednosti, popustila je koncentracija, nisu ozbiljno rešavali napade, te se Alba na tri minuta do kraja spustila na samo 10 poena i imala je dva slobodna bacanja, koja nije uspeo da realizuje Kumađe da je spusti na jednocifreni minus. Tada se tek trgao Parni valjak, Panter je izvukao 2+1 i na kraju utakmica je uspešno privedena kraju i nastavljena je borba za TOP 8.

Najefikasniji u Partizanu je bio Avramović sa 19 poena, a pratili su ga Panter sa 16, Ledej sa 13 i Lesor sa 10.

U Albi se najviše istakao Lo sa 17 poena, a dvocifreni su bili Timan i Vecel sa po 10.

U narednom kolu Partizan gostuje Virtusu u Bolonji, dok Alba dočekuje Žalgiris.