PARTIZAN SAVLADAO FMP MERIDIAN POSLE ROLERKOSTERA

Košarkaši Partizana pobedili su FMP sa 90:86 u utakmici 11. kola ABA lige.

Igrači Željka Obradovića su tako zabeležili drugi trijumf u poslednja tri dana i najavili povratak na pobednički kolosek.

Partizan je devetim trijumfom u sezoni ostao u dobroj poziciji kada je trka za prvo mesto na tabeli u pitanju.

Crno-beli su slomili “pantere” u trećoj deonici, koju su dobili 28:12, te stekli ključnu prednost pred poslednjih 10 minuta (73:47).

FMP je u četvrtoj četvrtini stigao i na minus tri (89:86), ali je pogođenim slobodnim bacanjem Egzuma stavljena tačka na trijumf crno-belih – 90:86.

Oba tima su “tvrdo” otvorila meč, što govori i podatak da smo prvi pogodak videli tek posle dva minuta igre.

Partizan je prvu osetniju prednost stekao tek u finišu prvog kvartala (17:10), ali se FMP dobrom reakcijom vratio, te na pauzu otišao sa dva poseda zaostatka (21:17).

Serijom 7:0 “parni valjak” stiče dvocifreno vođstvo sredinom druge deonice (35:23), čime tera Stefanovića da reaguje tajm-autom.

Na kraju, crno-beli su imali osetnih plus deset pred odlazak na poluvreme (45:35).

Izabranici Željka Obradovića su odigrali furiozno treću deonicu, što je rezultovalo ubedljivim vođstvom pred poslednjih deset minuta – 73:47.

Smailagić Egzum i Lesor su delovali nezaustavljivo na terenu i sve je išlo ka tome da će “parni valjak” zabeležiti lak i ubedljiv trijumf.

Dao je priliku Obradović mladom Jovanoviću i Brodzijanskom da upišu minute u finišu, ali meč nije imao završnicu kakvu su svi očekivali.

Vođstvo Partizana od 20 razlike (85:65) na tri minuta pre kraja, ekspresno se pretvorilo u dramu.

“Panteri” su serijom 14:1 u poslednjem minutu došli do prilike da se nadaju izjednačenju, ali je pogotkom Egzuma sa linije za slobodna bacanja svaka dilema otklonjena kada je pobednik meča u pitanju.

Nema sumnje da je 39 poena primljenih u poslednjem kvartalu ostavilo gorak ukus kod navijača Partizana, uprkos pobedi.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Trifunović, Smailagić i Lesor sa po 14 poena, dok su Egzum i Ledej dodali 13, odnosno 10 poena.

Kod FMP-a su se istakli Stepanović sa 17 i Bič sa 16 poena, Valinskas je dodao 11, dok ih je Izundu upisao 10.

Partizan posle 11 odigranih kola ima skor 9-2, dok FMP ima učinak od osam pobeda i tri poraza.

IZVOR: B92 SPORT