PARTIZAN USAMLJEN NA VRHU TABELE SUPERLIGE SRBIJE

(7.10.20233) – Partizan je došao do osme vezane pobede u Superligi Srbije i sa prvog mesta ide na dvonedeljnu pauzu posle pobede protiv Mladosti iz Lučana u 11. kolu šampionata – 2:0.

Posle pet minuta lepo je Natho proigrao Saldanju, a on pogađa stativu.

Partizan je do zaslužene prednosti stigao u 58. minutu. Stojković se izborio za loptu, Natho izbacio na stranu Kalulua, koji je prosleđuje do Zahida, Norvežanin vara Miloševića i biva oboren od iskusnog defanzivca. Natho je sa bele tačke savladao Stamenkovića.

Belić se ove sezone ističe i u ofanzivnim zadacima, ali stativa ga je sprečila da zatrese mrežu.

Saldanja je možda odigrao slabiju partiju nego inače, ali je dao svoj doprinos. Brazilca nije hteo gol, međutim, asisitirao je Zahida u 70. minutu, novajlija iz turskog Ankaragudžua zaobilazi Stamenkovića i pogađa praznu mrežu za konačnih 2:0.

Javor je vezao dve pobede u Superligi Srbije, a sada je pobedio Železničar iz Pančeva – 2:1.

Todor Petrović je načeo goste nakon pola sata igre, Lazar Romanić je poravnao na 1:1 u 56. minutu meča, ali samo dva minuta kasnije Stefan Milošević pogađa mrežu Lukića i postavlja konačnih 2:1.

Pred oko 6.000 navijača Novi Pazar je dočekao Vojvodinu u jednom od derbija kola i slavio sa 3:1.

Navijači Novog Pazara su na početku meča upalili dimne bombe i ubacivali topovske udare na teren, mogli su ozbiljno da nastradaju Sise Mirković, fudbaleri domaćina, pošto je navijački rekvizit eksplodirao u njihovoj neposrednoj blizini. Policija je ispraznila tribinu sa najvatrenijim Pazarcima i posle sat vremena je nastavljen meč.

Floro je u 56. minutu doneo prednost Novom Pazaru, Karaklajić je duplirao u 76, a Vojvodina je smanjila golom Vukanovića u 82. minutu. Međutim, koji trenutak kasnije majstorski je uputio pas Sejduba Suma za Adešinu u prazan prostor, a on rutinski vara Carevića i posltavlja konačan rezutat.