PARTIZAN SE VRATIO IZ PONORA, MAJSTORICA ODLUČUJE ŠAMPIONA

(23.4.2024) – Odbojkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u četvrtom meču finalne serije plej- ofa sa 3:2 i zakazali peti odlučujući duel, koji će odlučiti šampiona Srbije.

Crno- beli su u neverovatnom četvrtom meču slavili rezultatom 3:2, po setovima (25:23, 27:25, 22:25, 22:25 i 15:13). Partizan je posle poraza u prva dva duela uspeo da se vrarti u borbu za trofej i obezbedi „majstoricu“. Prednost domaćeg terena, imaće Zvezda.

Crno- beli su prvi set osvojili serijom 4:0, imali su gosti 21:23 u svoju korist, ali su posustali u završnici. Sličan scenario, viđen je i u drugom setu. Partizan je napravio seriju 10:3 i od 17:22 preokrenuo na 27:25 spasivši u međuvremenu dve set lopte. Zvezda je bez većih poteškoća dobila treći i četvrti set.

Odlučio je peti u kome je tim iz Humske vodio od početka do kraja, najviše sa plus šest u dva navrata (12:7, 13:7). Zvezda je zapretila, došla je na samo poen minusa (13:12, 14:13), međutim, ništa više od toga nije uspela da uradi.