PARTIZAN STIGAO BUDUĆNOST

(24.3.2024) – Partizan je uz dosta problema u Podgorici ostvario cilj i pobedio Studentski centar 84:78 u pretposlednjoj utakmici 24. kola ABA lige.

Partizan je otvorio meč sa 7:3 zahvaljujući prvenstveno Kaboklu, ali je Obri Doukins pokrenuo seriju 19:7 i tri minuta pre kraja prve deonice podgorički tim imao je maksimalnih +8 (22:14) uz dosta bolju igru na celom terenu. Do kraja poluvremena vodila se izjednačena borba uz blagu prednost Studenata od 41:38.

Treći kvartal protekao je u znaku Balše Koprivice koji je u jednom trenutku vezao osam poena. Uz pomoć Nanelija i Pantera treću deonicu Partizan je završio sa pet poena prednosti 63:58. Pripretio je domaćin posebno posle nesportskog faula Smailagića, ali loša realizacija sa linije penala u tim trenucima pomogla je gostima koji su tri minuta pre kraja meča stekli, za ovakav meč velikih 80:69 i bez problema završili susret.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Balša Koprivica koji je upisao rekord karijere u ABA ligi sa 20 poena, Džejms Naneli  sa 17 i Kevin Panter sa 16 poena.

Obri Doukins ostvario je rekord sezone sa 21 poenom, Tomislav Ivišić dao je 9, Luka Bogavac i Vasilije Baćović po 8 poena.

Crno-beli trenutno zauzimaju drugu poziciju sa istim skorom kao Budućnost, 18-6, ali sa pobedom iz Beograda pred duel dva tima u narednom kolu u Podgorici. Studentski centar nastavlja da vodi borbu za plej-of i sa 11-13 deli osmo mesto sa Splitom.