PARTIZAN “STOTKOM” POČISTIO MEGU

(22.1.2024) – Početak utakmice protekao je u egalu i čvrstoj igri gostujućeg tima. Mega je poenima Plavšića i Gnjidića na otvaranju stigla do prednosti koju je anulirao Pi Džej Doužer, potom i Ognjen Jaramaz, a zatim i Balša Kopirivica. Na isteku četvrtog minuta igre Partizan je stigao do prednosti 9:6. Uspeli su gosti da uhvate priključak u trenucima kada se na parket vratio Aleksa Avramović posle odsustva zbog povrede. Bilo je evidentno da je pauza ostavila uticaj u igri na srpskog reprezentativca koji je proigravao saigrače. U narednih dva mintua oba tima smenjivala su se u prednosti i na tri minuta pre kraja prve deonice meč je bio u potpunom egalu (17:17).

Doneo je Džejms Naneli prednost crno- belima, ali je su gosti sa dva uzastopna šuta van linije 6,75 preko Jelavića i Ilijasoglua preokrenula za manje od 60 sekundi (20:23) nakon čega je tajmautom reagovao Željko Obradović. Do isteka prve četvrtine Avramović je postigao prve poene po povratku na parket, a u međuvremenu se u strelce upisao u Zek Ledej. Poenima Plavšića pod faulom Mega je sa minimalnom prednošću otišla na kratku pauzu (25:26).

Na startu druge deonice Partizan je serijom 5:0 uz trojku Nanelija i poene Kabokla iz reketa naterao trenera Mege da zatraži taj- aut. Nije uspeo Marko Barać da trgne svoju ekipu pa je posle dva i po minuta igre domaći sastav produžio seriju na 10:1 i stigao do veće prednosti (35:27). Malovec i Plavšić održavali su gostujući sastav u igri ali je uz tri trojke Nanelija Partizan stigao do prve dvocifrene prednosti posle četiri minuta igre u drugoj deonici (41:31).

Mateuš Ponjitka pogurao je crno- bele trojkom, nadovezao se Doužer, ali je Mega imala odgovor i brzim poenima iz reketa kaznila je nekoliko uzastopnih promašaja itabranika Željka Obradovića  Novom šestom trojkom, potom novim poenima Doužera Partizan je na dva minuta uoči poluvremena imao tada maksimalnih 15 poena prednosti (52:37).

Pre odlaska na odmor Naneli je postigao sedmu trojku, svoj 21. poen da bi pred istek vremena Alen Smailagić zakucavanjem doneo crno- belima velikih plus 20 (59:39) čime je Partrizan i prelomio pitanje pobednika. Nešto lošiji početak treće deonice u napadu prekinuo je Uroš Trifunović trojkom posle dva minuta bez poena iz igre od strane crno- belih.

Frenk Kaminski je prvi put viđen na terenu u trećoj deonici. Najpre je postigao trojku, potom poentirao pod faulom. Sa osam brzih poena, potom i trojkom Trifunovića Partizan je na dva minuta pre kraja treće deonice stigao do maksimalnih plus 21 (79:58), da bi Naneli svojom osmom trojkom, potom i Avramović  na isteku vremena postavio konačan rezultat treće deonice (85:62).

Početak poslednjeg kvartala pripalo je gostima. Mega je prvo trojkom, potom sa još četiri uzastopna poena pripretila rivalu da ima snage da “istopi” prednost rivala, ali je Kaminski posle tri minuta prekinuo post crno- belih u napadu. Kada je Doužer trojkom vratio 21 poena prednosti (90:69) na oko šest minuta pre kraja bilo je jasno da će Partizan upisati pobedu.

Kad su se Zek Ledej i Balša Koprivica nadovezali na učinak Kaminskog domaći sastav je stigao nadomak „stotke“ (99:71) koju je definitivno potvrdio Mateuš Ponjitka poenima na tri minuta pre kraja meča. Nisu crno- beli spuštali ritam igre pa je uz nekoliko atraktivnih zakucavanja Balše Koprivice prednost otišla i do ubedljivh plus 33 (109:76) uoči ulaska u poslednji minut utakmice. Partizan je na kraju slavio sa 112:80 i tako na najbolji način napravio uvertiru za naredne izazove.