PARTIZAN U NADOKNADI NA KROVU OSTAO U TRCI ZA TITULOM

(3.4.2024) – Fudbaleri Partizana savladali su Voždovac rezultatom 3:2 (1:0) u meču 28. kola Superlige Srbije.

U prvih 39 minuta meča nije bilo većih uzbuđenja, a onda se borba na “veštaku” rasplamsala. Tačnije, raspalio je vatru Samed Baždar prelepim pogotkom, pogodivši same rašlje gola domaćeg tima.

Tri minuta kasnije je Aldo Kalulu imao veliku priliku da duplira vođstvo Partizana, ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću gostiju. Drugi deo meča takođe je počeo šansama na obe strane, konkretno udarcima Severine i Teodorovića, dok u 55. minutu nije dosuđen penal u korist Voždovca. Loptu je preuzeo Mihajlo Nešković koji je bio siguran sa 11 metara i tako doneo izjednačenje svom timu.

Partizan je ponovo nateran da izađe u visok presing. Najvažniji potez u igri crno- belih bio je uvođenje Gajasa Zahida, koji je namestio drugi gol gostiju u 75. minutu. Odlično je centrirao sa leve strane iz slobodnog udarca, a na pravom mestu našao se Aleksandar Filipović i vratio prednost gostima iz Humske.

Nije dugo potrajala radost Partizana pošto je svega šest minuta kasnije Flemings poravnao rezultat. Na vrlo efektan način je nadmudrio Jovanovića i na semaforu postavio 2:2.

Domaći tim je bio bliži pobedi, jer je imao nekoliko izglednih šansi, a najveću u drugom minutu nadoknade, ali je Jovanović bio izvanredan. Kaznu je doneo Aranđel Stojković. Odlično je istrčao kontru i na prelep način pogodio za konačnih 3:2.