POBEDA 3:0 PROTIV ŠVEDSKE REZULTATSKI SJAJNA UVERTIRA SRBIJE PRED EURO

(8.6.2024) – Fudbal je čudan sport. Ko nije gledao utakmicu bio bi ubeđen da je Srbija pobedom od 3:0 razbila Švedsku.

Situacija na terenu je bila drugačija. Domaći su napadali, stvarali šanse, ali je Rajković uglavnom lako sve branio.

Srbija je krenula sa Mitrovićem i Vlahovićem, bez Tadića i petoricom u sredini. Šveđani su napravili previše šansi, odnos šuteva u prvom poluvremenu bio je 9:2 za njih, naši su igrali sporo, uglavnom unazad, sa puno nepreciznih pasova i grešaka u prijemu ili duplom pasu.

Ali, fudbal se igra za golove.

Centaršut Živkovića u 18. minutu, lopta preleće sve i potpuno sam na drugoj stativi Sergej je glavom prosleđuje u gol.

U 57. minutu Vlahović najzad zadržava jednu loptu na sredini, pas na stranu ka Mladenoviću, centaršut iz prve koji Mitrović na čudesan način u padu sprovodi u mrežu. 58 gol Mitrogola na 92. utakmici.

U 72. minutu Sergej ubacuje u prostor Kostića, posle pravog karambola u 16-tercu Tadić na kraju loptu preko Hiena zakucava u gol.

Mentalno – ovaj trijumf u generalki pred EURO mnogo znači našim igračima. Fudbalski – sa ovakvom igrom imaćemo mnogo problema.