POBEDA BELGIJE I PORAZ BORJANOVE KANADE UZ PROMAŠEN JEDANAESTERAC

Belgija i Kanada odigrale su svoj meč prvog kola na Svetskom prvenstvu, slavila je evropska selekcija rezultatom 1:0, jedini pogodak postigao je Miči Bačuaji.

U izuzetno kvaliitetnoj fudbalskoj utakmici, sa puno prilika na obe strane, prevagnuo je detalj iz 44. kada je Bačuaji uspeo da matira golmana Kanade, Milana Borjana i ispostaviće se postavi konačan rezultat.

Pre tog momenta, igrači Kanade bili su agilniji, konkretniji, a najbolju priliku za pogodak imali su u 10. minutu kada im je dosuđen jedanaesterac.

Odgovornost da izvede najstrožu kaznu preuzeo je Alfonso Dejvis, a njegov udarac odbarnio je Tibo Kurtoa.

Imali su kanadski fudbaleri i posle toga nekoliko prilika, ali nisu uspevali da pogode mrežu belgijskog gola.

U drugom poluvremenu Belgijanci su u nekoliko navrata pretili posle kontranapada, ali bez konkretnijeg učinka u vidu promene rezultata.

Na kraju, utisak je da je Belgija odolela Kanadi i izborila tri važna boda pred duel sa Marokom u sledećem kolu, dok će Kanada na megdan Hrvatskoj.

IZVOR: MERIDIANBETSPORT