POBEDA CRVENE ZVEZDE U 169. VEČITOM DERBIJU – 1:0

(3.3.2023) – Lider šampionata Crvena zvezda uspela je da zabeleži pobedu u 169. večitom derbiju od 1:0 protiv ekipe Partizana.

Jedini gol postigao je Vigo već u 5. minutu meča. Argentinac je centrirao sa desne strane, a lopta je zakačila Uroševića u glavu i prevarila golmana Popovića.

Sem dobrog udarca Kataija i odbrane Popovića ništa značajnije se nije desilo u prvom poluvremenu.

Potpuno drugačija slika u nastavku, Partizan je mnogo više napadao, pretio preko Uroševića i Rikarda, ali je Borjan bio siguran.

U završnici utakmice koja je trajala 110 minuta, Eraković je zaradio žuti karton, ali je doprineo crvenom kartonu Rikarda koji ga je iznerviran uhvatio za glavu.

Partizan može da žali za bodom, a Zvezda je čak rutinski zabeležila minimalnu pobedu i sada ima 16 bodova više od večitog rivala.