POBEDA KOŠARKAŠA ZVEZDE ZA ZABORAV

(15.4.2024) – Crvena zvezda Meridianbet je na domacem parketu Arene savladala odlicnu ekipu Studentskog centra, rezultatom 83:81.

I da je na kraju podgoricki tim slavio to ne bi bilo nezasluženo, pošto je ekipa Dejana Jakare vodila tokom velikog dela meča, dobili su Podgoricani tri četvrtine, ali su u finišu poklekli pred iskusnijom i realno kvalitetnijom ekipom. Istini za volju, tu razliku u kvalitetu tim Janisa Sferopulosa pokazao je tek u poslednjoj deonici. Crvena zvezda je tek 90 sekundi pre kraja dosla do prvog vođstva, ne računajući ono početno od 2:0. Pre toga je Studentski centar kontrolisao utakmicu, imao čak do 18 poena razlike, ali je domaći tim ipak na jedvite jade slavio i poveo s 1:0 u seriji. Ta pobeda će se zapravo jedino i pamtiti, pošto je sve ostalo u igri Crvene zvezde bilo za zaborav, osim borbenosti u toj poslednjoj četvrtini. Usledila je penal završnica i trojka Drežnjaka za 82:81, ali Davidovac je stavio tačku na meč sa penala (83:81). U narednom napadu gosti su imali težak šut za pobedu iz kornera, ali bez uspeha.

Najbolji u redovima crveno- belih je bio Miloš Teodosić sa 17 poena i osam asistencija, prati oga je Luka Mitrović sa 14 poena, šest skokova i tri asistencije. Dvocifreni su bili i Dejan Davidovac sa 13 i tri skoka, kao i Nemanja Nedović sa isto toliko poena i 6 asistencija.

Kod Studentskog centra se istakao Tomislav Ivišić sa 14 poena i pet skokova, pratio ga je Luka Bogavac sa 11 poena i tri skoka.

Drugi meč serije na programu je za sedam dana u Podgorici, od 18.30.