POBEDA NOVOG PAZARA, REMI KRAGUJEVČANA I NIŠLIJA

(30.1.2024) – Fudbaleri Novog Pazara ostvarili su drugu pobedu na pripremama u Antaliji. Plavo- beli su u prijateljskoj proveri savladali češki Jablonec 2:1.

Ekipa Igora Matića povela je nakon samo četiri minuta igre. Akcija je počela od golmana Mirkovića, koji je uposlio Dimića, on je asistirao ka Sumi, a Gvinejac posle par driblinga sprovodi loptu u mrežu.

Pretili su Pazarci posle pogotka Sume, ali daleko od toga da je Jablonec bio bezopasan. Česi su stigli do izjednačenja pred kraj prvog dela. Alege je na prvoj stativi dočekao loptu i savladao Mirkovića,

Pobedu Novom Pazaru doneo je Šćepović, koji je krunisao lepu akciju Brunčevića i Kneževića.

Svoj pripremni meč u Antaliji je odigrao i Radnički iz Kragujevca. Kragujevčani su remizirali sa poljskim Lođem 1:1. Protivnik je poveo u 16. minutu, a 60 sekundi kasnije je Ćosić postavio konačan rezultat.

Radnički iz Niša je takođe odigrao utakmicu bez pobednika protiv bugarske Arde 1:1. Jedini pogodak za Meraklije postigao je Smajlagić.