POBEDA ZVEZDE, REMI ČUKARIČKOG I PORAZ TSC-a

(8.10.2023) – Odigrane su još tri utakmice 11. kola Superlige Srbije u fudbalu. Posle dva poraza na gostovanjima, Zvezda je uspela da prekine neugodnu seriju i slavi u Kragujevcu  4:3, pred 5.000 gledalaca.

Domaćini su prvi došli do vođstva u 21. minutu pogotkom Matije Gluščevića, golovima Olajinke u 29. i 34. minutu Zvezda je preokrenula, da bi četiri minuta kasnije Radnički izjednačio na 2:2 pogotkom Činedua. Vođstvo Zvezdi za poluvreme obezbeđuje Mirko Ivanić prelepim golom u 44. minutu.

U 67. minutu Marko Ivanić izuzetno preciznim šutom šalje loptu sa ivice šestaesterca u desni gornji ugao gola Radničkog, a konačnih 4:3 postavio je u 93. minutu Luka Zorić.

Ipak, ovaj susret će po svemu sudeći biti registrovan rezultatom 3:0 u korist Zvezde, pošto je Radnički na teren u drugom poluvremenu ubacio Miloša Vidovića, koji pre susreta nije bio zaveden u zvaničnom protokolu.

Stadion na Banovom brdu bio je mesto okršaja Čukaričkog i Voždovca koji je završen bez pobednika, rezultatom 1:1.

Nemanja Tošić je u 32. minutu centrirao sa leve strane pravo na glavu Ivanovića. Iskusni ofanzivac je loptu spustio na nogu Cvetkoviću, a Mihajlo je šutirao kao iz topa pravo u prečku. Prvu ozbiljniju akciju Zmajevi su pretvorili u vođstvo. Veštim driblinzima i brzinom Nešković je odlično uposlio Borisava Burmaza koji je u završnici poluvremenu pogodio za 1:0.

Već u 46. minutu susreta Igora Miladinovića na terenu je zamenio Luter Sing. Ofanzivac iz Južnoafričke Republike upisao je prvenac na tek drugoj utakmici u dresu Čukaričkog. Posle samo šest minuta na terenu uspeo da matira Katića i pogodi za izjednačenje. Bivši igrač Kopenhagena šutirao je sa oko 25 metara udaljenosti, a lopta je na putu ka golu pogodila jednog protivničkog igrača i tako dodatno omela golmana.

Niz uzbuđenja viđen je u drugom minutu sudijske nadoknade. Docić je centrirao, a Vranješ je šutirao glavom i poslao loptu u mrežu. Ipak, nakon intervencije iz VAR sobe gol je poništen zbog ofsajda.

U istom terminu odigrana je još jedna utakmica u kojoj je Spartak savladao TSC u Bačkoj Topoli sa 2:0.

Najpre je prekaljeni centarfor Vojo Ubiparip, na asistenciju Miloša Mijića pogodio za vođstvo u 53. minutu.

Domaćin je krenuo u još veću ofanzivu, ali kazna za propuštene prilike usledila je već u 66. minutu meča. Prvi pogodak u aktuelnoj sezoni upisao je mladi makedonski vezista, Andrej Todoroski za prvi trijumf na gostujućem terenu u aktuelnoj sezoni.

Partizan je prvi sa 25, TSC ima 21, Crvena zvezda 20, a Čukarički i Voždovac po 16 bodova.