POČINJE ŽESTOKA BORBA ZA SUDIJSKI PREVID GODINE

(7.1.2024) – Nestvarna scena viđena je na utakmici između Beneventa i Turisa u italijanskoj Seriji C.

Utakmica je završena pobedom domaćina sa 3:2, a pažnju je privukla situacija iz 75. minuta meča. Ponekad se pitamo gde gledaju sudije u potpuno čistim situacijama, kako je moguće da naprave takve previde i koliko treba da ih bude na terenu da bi sve videli. Sva sreća da postoje kamere koje sve beleže.

Fudbaler Turisa Frančesko De Feliće postigao je sjajan gol za smanjenje rezultata na 2:1 sa gotovo pola terena tako što je lobovao domaćeg golmana. Ipak, gol prvo nije bio priznat. Ono što linijski sudija, u ovom slučaja žena, nije videla kao i glavni sudija muškarac, je to da se lopta odbila od konstrukcije gola, tačnije njenog donjeg dela za koji se drži mreža. Snažno se odbila natrag u teren i to sudije nisu videle.

Najjače su reakcije domaćih fudbalera koji gestikuliraju da lopta nije ušla u gol.

Igrači Turisa su poludeli zbog odluke, neki od njih zbog toga su i dobili žute kartone, a prošlo je gotovo pet minuta dok genijalni četvrti sudija nije rekao da je lopta ušla u gol. Neverovatno.