PODELA BODOVA U DERBIJU OMLADINACA

(20.10.2023) – Partizan i Crvena zvezda su odigrali nerešeno 1:1 (1:1) u okviru 10. kola Omladinske lige Srbije.

Izabranici Nenada Milijaša su bolje otvorili prvi ovosezonski derbi u Humskoj. Već u trećem minutu Vukojević je mogao da donese prednost crveno- belima, ali nije bio precizan. Samo dva minuta kasnije u identičnoj situaciji se našao i Tegeltija, ali je lopta završila iznad prečke. Zvezda je i u nastavku meča bila bolja i konkretnija, a šanse su se nizale u osmom i 12. minutu, ali nije bilo gola. Igrao se 22. minut kada je glavni arbitar posle šanse Crvene zvezde pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Andrej Petrović, namestio loptu na belu tačku i rutinski poslao loptu iza leđa Radulaškog za 1:0 u 24. minutu.

Partizan je zaigrao nešto konkretnije i ofanzivnije, što im se na kraju isplatilo. Neoprezan je bio igrač crveno- belih u kaznenom prostoru i sudija je još jednom dosudio najstrožiju kaznu, ovog puta za domaćina. Siguran sa 11 metara je bio Alilović, koji je doneo izjednačenje crno- belima, 1:1. Do poluvremena, ponovo su gosti preuzeli inicijativu nad igorm. Vukojević se još jednom našao u sjajnoj prilici, ali je Radulaški odlično reagovao i sprečio novo vođstvo Crvene zvezde. Partizan je u 44. minutu mogao da dođe do izjednačenja, ali je zbog faula poništen pogodak domaće ekipe. Na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom.

Odmah na startu drugog poluvremena gosti su mogli do novog vođstva. U šansi se našao Vidojević, koji je na centaršut Petrovića bio najviši u skoku. Prvo je pogodio prečku, a potom je lopta završila u naručju Radulaškog. Tri minuta kasnije Vukojević se ponovo našao u šansi posle dodavanja Cvetkovića, odlično se kretao, ali i ovog puta Radulaški nije bio savladan.

Partizan je preuzeo inicijativu sredinom drugog poluvremena. U 66. minutu je mogao do vođstva, ali je ovog puta na pravom mestu se našao golman Crvene zvezde. Kako je vreme odmicalo, ritam je polako opadao. Večiti su se nadmudrivali na sredini terena, bez nekih konkretnih šansi na obe strane.

Nakon ovog remija, zadovoljniji mogu da budu fudbaleri Partizana, s obzirom da su zadržali prednost od šest bodova nad Crvenom zvezdom.

Crno-beli se nalaze na trećem mestu Omladinske lige Srbije sa 21 bodom, dok je Crvena zvezda na osmom mestu sa 15 bodova.