BEZ POGODAKA U SURDULICI, “GOLUBOVI” LETE NA KRILIMA MUDRINSKOG

(22.9.2023) – Fudbaleri Radnika dočekali su u komšijskom derbiju juga ekipu Radničkog iz Niša u 8. kolu Superlige Srbije, a meč je završen bez pobednika i pogodaka- 0:0. Posle korišćenja terena u Nišu kao domaćeg, u prethodnim nedeljama,Surduličani su se vratili kući i ugostili upravo komšije, u meču bez većih prilika za postizanje pogodaka.

Radnik se trenutno nalazi na 10. mestu na tabeli sa osam osvojenih bodova, skorom od jedne pobede i čak pet remija. Niški Radnički zauzima 13. poziciju sa bodom manje.

U narednom kolu Radnik će gostovati u Kragujevcu ekipi Radničkog, a Radnički iz Niša će na svom terenu dočekati ekipu Železničara.

U terminu od 18:00 časova, u Subotici su se sastali domaći Spartak i ekipa Voždovca. Sva je prilika bila da će i ovaj meč biti završen bez golova, a onda drama u finišu. Prvo je asistencijom VAR tehnologije u poništen pogodak dušanovačkim “zmajevima” u 75. minutu. Činilo se da će mreže ostati netaknute u Dudovoj šumi, ali je u prvom minutu sudijske nadoknade neko od igrača Voždovca igrao rukom na gol liniji, pa je dosuđen kazneni udarac za Spartak. Siguranrealizator kazne bio je veteran i povratnik u redove “golubova”, Ognjen Mudrinski, za konačni trijumf svoje ekipe od 1:0. Bila je to četvrta pobeda Subotičana ove sezone, dovoljna za proboj u gornju polovinu tabele, dok je Voždovac pretrpeo drugi poraz.