POGOTKOM RIKARDA GOMEŠA PARTIZAN POBEDIO VOŽDOVAC

(5.4.2023) – Fudbaleri Partizana savladali su Voždovac rezultatom 1:0 u okviru 29. kola Superlige Srbije.

Crno-beli su uspeli da prekinu post na domaćem terenu od pet vezanih utakmica bez pobede, kao i seriju od dva poraza u domaćem šampionatu.

Bolje su delovali izabranici Igora Duljaja u odnosu na meč u Novom Sadu, videla se želja da se konačno trijumfuje u Humskoj, ali, ipak, ima tu prostora za još bolju igru, međutim sigurno će i ovim trener domaćih igrača biti zadovoljan.

Partizan je odmah na startu stigao do prednosti. Nathu se isplatila požrtvovanost, uspeo je da oduzme loptu defanzivcima Voždovca, ona je stigla do Meniga koji je iz prve odigrao ka Izraelcu, a on je proigrao Rikarda na 16 metara, koji se lepo namestio i pogodio. Gomešu očigledno prijaju “zmajevi”, pošto je pogodio na svakoj utakmici protiv njih.

Nošeni ranim vođstvom, crno-beli su nastavili sa dobrom igrom. Hteli su gosti pas igrom da iznesu loptu, slično kao kod prvog gola, pogrešio je golman Katić, Jović je proigrao Meniga, a Holanđanin je sa sedam metara šutirao preko gola.

Uzvratio je Voždovac u 17. minutu preko Pantovića. Lepo je mladi vezista “izlomio” Vujačića, stvorio je prostor za šut, ali je njegov udarac izblokiran na putu do gola.

Držao je Fejsa sjajno vezni red u prvom poluvremenu, bio je spona između odbrane i napada, lepo je iznosio loptu, a presekao je svaki iole ozbiljniji pokušaj gostiju.

Jović je bio agilan po desnoj strani, te je imao opasan pokušaj posle prodora Meniga. Namestio se na levu nogu, ali mu je Katić lepo odbranio udarac.

Bilo je to najboljih 20 minuta crno-belih ovog proleća, ali posle toga je ritam opao. Kontrolisao je Partizan igru, ali bez veće opasnosti po protivnički gol. Bilo je pokušaja posle kornera, ali bez većih uspeha.

Malo se trgao gost pred kraj prvog dela, zaigrao je angažovanije, međutim više od toga nije uspeo.

Krenuo je Partizan ofanzivno od starta drugog poluvremena. Natho je udarcem sa 17 metara stavio na muke Katića, ali mu je golman “zmajeva” izbio loptu u korner.

Menig je nastavio sa dobrim partijama, imao je sjajan prodor u 64. minutu, ali mu je Katić zaustavio udarac.

Briljirao je mladi golman u drugom delu. Hteo je Partizan da reši pitanje pobednika, ali mu to nije polazilo sa rukom, najviše zahvaljujuči golmanu gostiju.

Rikardo je prvo pogodio stativu, a posle nekoliko minuta je sam sa pet metara gađao direktno u Katića. Malo posle toga je i Baždar gađao glavom posle centaršuta Meniga, ali je i to ukrotio golman “zmajeva”.

U nadoknadi je uspeo da skine i zicer Jovića, pa je pokazao da blistavu budućnost ima Voždovac na mestu “jedinice”

Voždovac nije uspeo konkretno da zapreti u drugom delu, te je Partizan bez problema sačuvao prednost i upisao premijerna tri boda u Humskoj, za nastavak borbe za drugo mesto.